Czytasz
TOP 5 książkar, które podbijają polski BookTok

TOP 5 książkar, które podbijają polski BookTok

Moda na bookstagramy – profile na Instagramie, które skupiają się na recenzowaniu i prezentowaniu książek – trwa już od jakiegoś czasu. A jak wiadomo, co jest na Instagramie, jest i na TikTok-u.

BookTok to część TikTok-a, na której zobaczymy filmiki związane z literaturą. Możemy tam poznać nowe, ciekawe lektury. Najpopularniejsze gatunki to oczywiście Young Adult i New Adult – to właśnie o nich toczą się gorące dyskusje w komentarzach. Porozmawiacie tam jednak nie tylko o fabule, ale też innych związanych z książkami tematach. Poznajcie naszą topkę książkar z TikTok-a.

@antek_czyta

@antek_czyta Kocham robic te tiktaki🤎napiszcie, ktory podoba sie wam najbardziej #polskibooktok #ksiazki #ksiazkara #dc #dlaciebie #booktokpolska ♬ Made You Look – Meghan Trainor

Książki jako outfity? Czemu nie! To właśnie u Antka oprócz klasycznych polecajek powieści, zobaczycie różne modowe inspiracje. To oczywiście nie wszystko, co BookToker ma do zaoferowania. Jeśli czytacie książki, to na pewno utożsamicie się z wieloma jego filmikami np. Gdy czytasz, żeby zapomnieć, ale potem przejmujesz się losem bohaterów.

Szukacie inspiracji outfitowych? Sprawdźcie modowych freaków z TikTok-a

@mrukbooki

@mrukbooki Żądam poprawki!! Albo lepiej, oceny 5! #booktokpl #książkoholik #meme #annezzielonychszczytów ♬ original sound – Mruki

Książkara, której głos Was zahipnotyzuje. Dlaczego właśnie on? Bo Emilka rekomenduje książki podkładając głos pod filmiki. Nagrywa też scenki rodzajowe, które nie tylko bawią, ale pozwalają podpatrzeć, jak myślą booktokerki. Jej najpopularniejszy filmik ma ponad 200 tysięcy serduszek, a to tylko wisienka na jej TikTok-owym torcie.

@maremolly17

@maremolly17 #books #booktok #bookwarm #bookclub #książkoholik #naprzekórnocy #brigidkemmerer #wydawnictwonowestrony #defythenight #recenzja #współpraca ♬ original sound – .

Znajdziemy u niej serie myśli książkoholików podczas czytania lektur, czy liczne wyrazy jej miłości do serii Colleen Hoover. Oczywiście nie brakuje też innych polecajek książkowych czy rekomendacji ukochanych serii wydawniczych, którymi ochoczo dzieli się ze swoimi obserwatorami i obserwatorkami. Jeśli uwielbiacie enemies to lovers (tak jak ja) to z pewnością odnajdziecie się przeglądając jej BookTok.

Sprawdź też

@come.book

@come.book Polecanko ❤️ #booktokpl #booktokpolska ♬ dźwięk oryginalny – come.book

Najaktywniejsza booktokerka na polskim TikTok-u to właśnie Karolina. Co chwilę możecie u niej znaleźć nowe treści na profilu. Są to zarówno popularne trendy z wykorzystaniem książek, jak i polecajki powieści – tych ostatnich u @come.book jest sporo. Ponadto ostatnio Karolina w swojej biblioteczce robiła reorganizację, więc jeśli jesteście estetycznymi freakami koniecznie zajrzyjcie na jej profil.

@bookovicz

@bookovicz 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ queerowe historie >>>> #książki #booktokpolska #booktokpoland #booktokpl #ksiazkoholik #dc #dlaciebie #fyp ♬ original sound – trey

Prawdopodobnie najbardziej queerowy booktok. @bookovicz aka poleci wam najlepsze queerowe historie aka powinniśmy mu dziękować za te polecajki aka (jak mówi o sobie na instagramie) gejowy wujek. Jeśli szukacie książek podobnych do serii Heartstopper to z łatwością znajdziecie je na BookToku Maksa. Wiem, że dłużej nie muszę Was przekonywać, ale za jego humor dodaje +10 do fajności tego profilu.

Sprawdź więcej rekomendacji książkowych

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone