Czytasz
Borixon, Lorenzo Senni, Kali Uchis i inne płytowe premiery, które musicie przesłuchać

Borixon, Lorenzo Senni, Kali Uchis i inne płytowe premiery, które musicie przesłuchać

Reto Borixon 420 Going. MORE premiery płytowe

Znowu piątek! To oznacza nic innego, jak świeże muzyczne premiery. W tym trudnym okresie przesiadywania godzinami na kwadracie, polecamy Wam kilka albumów, które właśnie ujrzały światło dzienne.

Piątkowe nowości stały się już tradycją. Co tydzień dostajemy kilkadziesiąt nowych albumów i EP-ek. Z tego worka rozmaitości wybraliśmy dla Was kilka rzeczy w dość odmiennym od siebie klimacie. Będzie czego słuchać, to pewne!

cov. mat. prasowe Borixon/ReTo/chillwagon

Borixon, ReTo – 420024

Celebracji 420 końca nie widać. Ekipa chillwagonu, niestrudzony Borixon i jeden z jego protegowanych – ReTo – przygotowali album, który jest kolejnym smacznym i świeżym kąskiem na ich njuskulowej drodze. Odpalajcie, czekamy na pierwsze wersy, które wejdą na stałe do mowy powszechnej!

Błoto – Erozje

Muzycy EABS postawili na brud, jazzowy niepokój i ważną, trudną tematykę. Wystarczy tylko spojrzeć na nazwę, tytuł albumu czy poszczególnych kompozycji (Ziemie zdegradowane przez człowieka to nasz faworyt), aby skumać, z czym mamy tutaj do czynienia. Słuchajcie, kupujcie, dbajcie o planetę.

Lorenzo Senni – Scacco Matto

Obok Paolo Maldiniego, Andrija Szewczenki i Zlatana Ibrahimovicia nasz ulubiony człowiek związany z Mediolanem. Najnowszy album Lorenzo Senniego to kolejna odsłona jego przygody z hasłami pointillistic trance i rave voyeurism. Jeśli przypadła Wam do gustu genialna Persona, jeśli lubicie wcześniejsze dokonania Włocha, to będzie to kolejna miłość od pierwszego wejrzenia. Jeśli nie – czym prędzej nadrabiajcie, gwarantujemy, że wsiąknięcie na długie godziny!

Kali Uchis – TO FEEL ALIVE

Do Isolation wracamy regularnie, o czym zresztą pisaliśmy w niedawnym tekście o głośnych kwietniowych albumach kilku ostatnich lat. TO FEEL ALIVE to krótka forma, 4 utwory, 10 minut – idealna opcja, żeby przesłuchać 3, 5 albo 10 razy z rzędu. Bo czemu nie.

Tom Misch & Yussef Dayes – What Kinda Music

Gitara, perkusja, gościnne występy Freddiego Gibbsa, Rocco Palladino i Kaidiego Akinnibiego, równo 45 minut znakomitej muzyki instrumentalnej, niekiedy dopełnionej miękkim, delikatnym głosem Toma Mischa. Od dłuższego czasu powtarzamy, że czego się Yussef Dayes nie dotknie, to zamienia w złoto, a przynajmniej w srebro. I o ile What Kinda Music nie jest jakimś powalającym dziełem, to słucha się go z przyjemnością. Przystępna, solidna robota, czasami do tła, czasami do przeżywania.

To nie wszystkie dzisiejsze premiery! Jeśli przesłuchacie już wszystkie wyróżnione przez nas propozycje, koniecznie obczajcie również albumy od takich artystów, jak More Eaze, Pinty, nthng, Katatonia, Clams Casino czy Quelle Chris.

Sprawdź też
floral bugs

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone