Czytasz
Domówka: 5 pytań do Septa

Domówka: 5 pytań do Septa

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Kolejnym gościem naszego cyklu jest Sept – rezydent Jasnej 1 oraz P23, odpowiedzialny za wydarzenia spod szyldu DUEL. Już jutro ten didżej i producent wystąpi na wydarzeniu Digital Club Night organizowanym przez FOMO klub.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Może to zabrzmieć niedorzecznie, ale prawdę mówiąc  prezentuje się on całkiem podobnie jak sprzed czasów pandemii. Od ponad roku zajmuję się działalnością artystyczną i okołomuzyczną na full time, co sprawia, że mam przywilej pracy z domu, nie licząc oczywiście występów. Niezmiennie staram się wstawać w godzinach porannych i poświęcać swoją uwagę muzyce, nie dając się przy tym porwać nazbyt pesymistycznym myślom na temat tego, co w nadchodzących miesiącach czeka świat, w tym również naszą branżę.

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić? 

Zdecydowanie więcej czasu mogę poświęcić na nadrabianie zaległości, a także na spędzanie czasu z rodziną. Dodatkowo wróciłem do mojego guilty pleasure, a mianowicie od czasu do czasu zaglądam do Azerothu (czyt. gra MMO World of Warcraft).  

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Zdecydowanie tak, bo oprócz nadrabiania zaległości, eksploruje też nowe obszary muzyczne, które mocno ją stymulują. 

Czy planujesz koncertowy/didżejski stream live? 

Tak się składa, że mam już za sobą dwa streamy. Pierwszy z nich był nadawany z mojego mieszkania, gdzie przez ponad godzinę grałem z winyli.

Spinning wax for the next hour live straight from Warsaw, PL.

Opublikowany przez Sept Czwartek, 26 marca 2020

Drugi stream był organizowany przez Visionlite w ich studio. Co czyni go wyjątkowym, to całkowita realizacja zdalna. W studio byli jedynie występujący artyści, gdyż całość została przygotowana znacznie wcześniej. 

Pewnie na dwóch streamach nie poprzestanę, ale jeszcze nie wiem kiedy wydarzy się następny. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to spontaniczne działanie, dlatego polecam zajrzeć co jakiś czas na moje kanały społecznościowe i sprawdzić, co tam u mnie słychać. 

(Już jutro Sept wystąpi w ramach Digital Club Night, która jest organizowana przez FOMO klub i wspierane przez światową platformę Electronic Beats – przyp.red.)

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów?

Najlepszą formą wsparcia materialnego jest oczywiście kupowanie płyt, bądź też merchu bezpośrednio od nich. Ja zaś gorąco zachęcam wszystkich do dzielenia się muzyką Waszych ulubionych artystów ze znajomymi. Znaczna część artystów, zwłaszcza tych, którzy dopiero rozwijają skrzydła, może popaść w zapomnienie z powodu braku aktywności scenicznej. Nie pozwólcie na to, jako że pośrednio macie na to wpływ! 

Rekomendacje kulturalne na czas social distancing:

Na ten wyjątkowo trudny czas polecam przeczytać Pachnidło Patricka Süskinda, jednocześnie słuchając poniższych albumów. 

Sprawdź też
k-popowe współprace

Mondkopf – They Fall But You Dont
Alessandro Cortini – Sonno
Andy Stott – It Should Be Us

Cover fot. Adyszk

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone