Czytasz
Jakie koncerty i imprezy streamować w weekend? Wybieramy najciekawsze opcje

Jakie koncerty i imprezy streamować w weekend? Wybieramy najciekawsze opcje

Brodka Going. Lato na Pradze koncerty Praga Centrum wychodź odpowiedzialnie

Nie możemy pójść na koncert czy imprezę – przenieśmy je zatem do własnych domów. Dzięki wielu opcjom streamingowym jest to jak najbardziej możliwe. Co zatem oglądać w weekend?

A jak wiemy, w internetowych zakamarkach łatwo się zagubić, dlatego wybraliśmy dla Was kilka najciekawszych opcji na spędzenie tego weekendu na żywo z artystami, ale w wersji wirtualnej. Didżejskie sety, koncerty czy improwizacja – dla każdego coś dobrego!

cover fot. Przemek Dzienis

Hubert Zemler dla Firleja, 24 kwietnia

Hubert Zemler to znakomity perkusista, muzyk i klasa sama w sobie i jest to w zasadzie argument, które wystarczyłyby za rekomendację tego koncertu. Dlatego na tym poprzestaniemy, odpalcie, wspierajcie Firlej, słuchajcie polskiej muzyki eksperymentalnej, awangardowej, niezależnej i w ogóle tej dobrej.

Skubas | Muzyka dla SPATiFu powered by Mazda #WMoimStylu, 25 kwietnia

SPATiF rozpoczyna współpracę z Mazdą i odpala cykl #WMoimStylu. Na pierwszy rzut Skubas, który zagra dla Was już w sobotę, oczywiście z kultowej przestrzeni przy Alejach Ujazdowskich. Za oprawę wizualną będzie odpowiadał Jan Holoubek – reżyser, operator i przyjaciel SPATiFu w jednym. No i czadersko!

Kwarantanna na na: Brodka, 24 kwietnia

Brodki nikomu nie musimy przedstawiać, dlatego jedynie zachęcimy Was do wzięcia udziału w tym koncercie. Co tym razem przygotuje dla nas artystka? Jesteśmy bardzo ciekawi. Pamiętajcie, że “tradycyjnie w trakcie live’a umożliwimy Wam wsparcie seniorów i osób samotnych we współpracy ze Szlachetna PACZKA. #WspieramZDomu.”

Digital Club Night, 25 kwietnia

Podczas naszej wczorajszej rozmowy na IG live z Dtekkiem wspominaliśmy, dlaczego warto wziąć jutro udział w tym wydarzeniu klubu FOMO. M.in. dlatego, żeby posłuchać niezwykle doświadczonego didżeja Saschki, który jest nieco na uboczu, a selekcję i styl ma niepowtarzalne. Będę również wspomniany Dtekk i Sept, a wszystko w ramach światowej platformy Electronic Beats.

Klancyk: 7 łatwych wideorozmów online, 24 kwietnia

Jutro będzie nas bawił Klub Komediowy, dzisiaj Klancyk. “Zagramy dla Was spektakl składający się ze scen dwuosobowych. Każda z nich zostanie zainspirowana 30-sekundowym fragmentem teledysku oraz inspiracją słowną, które zaproponujecie nam na czacie.” Wbijajcie na stream, komentujcie, bierzcie aktywny udział w tym, co będzie działo się na Waszych ekranach. Impro jest impro, wiadomo.

SONDA on:line, 24 kwietnia

Ambitna muzyka klubowa, niesztampowe brzmienia i świetna selekcja? Nie, nie mówimy o De School czy Plastic People, a o naszej rodzimej SONDZIE, która już dzisiaj zagra dla Was online ze Stołu Powszechnego. Minimal, syntezatory, szumy, brejki – będzie do czego tańczyć. Zagrają m.in. amnesiac, bald i soulens.

GiGi bday/Patio Smolna, 24 kwietnia

A na Patio Smolnej urodziny rezydenta i doświadczonego didżeja GiGiego, oczywiście wszystko w opcji streamingu online. Oprócz jubilata będą też Tika Milano, Tenes. i Sincz. Jak lubicie tech-house, odpalajcie bez zastanowienia.

Separacja: PTU [трип] on-line DJ set, 24 kwietnia

PTU to jest solidna marka i bardzo lubimy muzykę tego duetu ze stajni трип. W piątkowy wieczór zagrają dla Was online na zaproszenie trójmiejskiego klubu Protokultura. Niby w separacji, ale razem i do jednej bramki!

BAS.194c (stream), 25 kwietnia

Kolejna odsłona cyklu kolektywu BAS, wpadajcie na ich Twitcha i oglądajcie/słuchajcie fajnej nieszablonowej muzyczki. Zagrają: szkoda, xtriglav, 910doom, engmt i hæra.

Internetowy Strumień Pomocy Kryzysowej #sharingiscaringevents, 25 kwietnia

Sprawdź też
Tennessee AI

No Problem to są ziomalki i ziomale, to są dobre serca i otwarte głowy. W ramach ich wydarzenia online zagrają super didżejki i didżeje (m.in. Veronicami, Yaxuriyamilex, Yacoob czy JFK PIRKS), a środki z prowadzonej zbiórki zostaną przeznaczone w ilości 2/3 na wsparcie służby zdrowia, zaś pozostała 1/3 na dalszą możliwość funkcjonowania No Problem – Bracka 20. Klasa, szacun, wielka piątka! Pomagajcie im również w ramach Biletu Wsparcia.

Chmury: Syntetyk, 24 kwietnia

Syntetyki palą styki, a dzisiaj zagrają w ramach streamu dla klubu Chmury. Będzie mrok, duszność, szorstkość i kilka innych, niekoniecznie przyjemnych, ale za to tanecznych akcji. Plan jest taki: 20-21 DZUMA 21-22 Dyktando 22-23 huragan video: WLD. Be there!

Klub Komediowy TV – odc.2: „Co też się tam u was czyta?”, 25 kwietnia

Brakuje Wam impro, skeczy i niewybrednych żartów? Klub Komediowy odpalił jakiś czas temu swoją jutubową telewizję, a w ten weekend odbędzie się drugi odcinek tego wspaniałego show. „Co też się tam u was czyta?” – na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć sobie w sobotni wieczór. Przy okazji – pamiętajcie o zrzutce w ramach Bilet Wsparcia, wspomóżmy KK i Rakietę!

Club Quarantäne, 24-26 kwietnia

Resident Advisor odpala drugą część Klubowej Kwarantanny i zaprasza nas na 36 godzin tańca, z muzyką od śmietanki sceny didżejskiej. Zagrają m.in. Jayda G, Ben UFO, Zenker Brothers, MoMa Ready, Tijana T czy Beautiful Swimmers. Już szykujemy stylizację.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone