Czytasz
Połączenie gastro, eko baru i impro? Pomóżmy odpalić Rakietę wspólnymi siłami!

Połączenie gastro, eko baru i impro? Pomóżmy odpalić Rakietę wspólnymi siłami!

Rakieta Klub Komediowy Bilet Wsparcia zostań w domu

Ekipa odpowiedzialna za jedne z naszych ulubionych warszawskich miejscówek, czyli Klub Komediowy i Barkę Wisława, planowała wiosną odpalenie nowego lokalu. Niestety, pandemia pokrzyżowała im te plany.

Start Rakiety został z wiadomych przyczyn nieco opóźniony, a my, wspólnymi siłami, musimy sprawić, żeby odliczanie do jej odpalenia rozpoczęło się już niebawem. Jesteście z nami?

Klub Komediowy znają chyba wszyscy. Zlokalizowany w centrum kulturalnych wydarzeń, zaraz przy Placu Zbawiciela i przyciągający fanów impro, dobrego żartu i luźnego, artystycznego klimatu. Ludzie odpowiedzialni za to kultowe w pewnych kręgach miejsce szykowali się już do otworzenia zupełnie nowej przestrzeni, a szyki pokrzyżował im koronawirus. Prace nad Rakietą były już na ostatniej prostej, w obecnej sytuacji nie można dokończyć remontu, wszystko stanęło w miejscu, a koszty wciąż są.

O samym projekcie powiedzieli nam nieco ludzie za nim stojący: “No więc ponieważ opanowaliśmy już podziemie i wodę, to zamarzyło nam się, by kapsułę żartu wysłać także w kosmos i odpalić Rakietę – nową scenę i bar Klubu Komediowego, mieszczącą w siedzibie dawnego Domu Partii (przy Rondzie de Gaulle’a).

Lokal z oknami, przez które wpada światło dzienne (kto był w Komediowym, ten wie, jaki to sukces!), z eko cocktail barem (w duchu zero waste), ogródkiem, dwiema scenami i pyszną kuchnią od Bartka Liska!

Prace remontowe szły aż iskry leciały, ekipa barmańska już czekała, zwarta i gotowa, by serwować Wam cocktaile, piwo i wino. Niespodzianki na otwarcie też były dogadane, a artyści w blokach startowych! I… i nic… Prosecco się wygazowuje, a czerwony dywan zachodzi kurzem… #ZostajemyWDomach i musimy przeczekać ten trudny dla nas wszystkich czas.”

Jak widzicie, Rakieta ma być kombinatem łączącym w sobie coś z baru, miejsca z dobrym jedzeniem, które kultywuje ideę zero waste i jest proekologiczne, a także organizuje u siebie koncerty na żywo oraz spektakle w klimacie Klubu Komediowego. Miejsce, które byłoby otwarte na niezależne organizacje, NGOS-y, mogłoby działać w formie showroomu dla ciekawych projektów. Do tego dochodzi znakomita lokalizacja, w miejscu, które staje się powoli nowym sercem miejskiego życia. W Rakiecie komentowałoby się otaczającą nas rzeczywistość, klub tętniłby życiem i współtworzył okoliczną kulturalną tkankę. Sąsiedztwo newonce.baru, również czekających na otwarcie Zagrywek czy Charlotte ma szansę stworzyć naprawdę fajne skupisko.

Weź udział w akcji Bilet Wsparcia i kup cegiełki dla swoich ulubionych organizatorów, artystów czy klubów!

“Budżetowe dziury rosną z astronomiczną prędkością, nieczynny lokal na siebie nie zarabia i tylko generuje koszty, a nasi barmani i artyści z dnia na dzień stracili możliwość pracy i – co za tym idzie – źródło utrzymania.

Robimy wszystko, by uchronić Rakietę przed samozapłonem: staramy się utrzymać zebraną ekipę, podtrzymać morale w zespole, opłacić czynsz, by wbrew tym początkowym trudnościom – gdy tylko będzie to możliwe – otworzyć nowy lokal Klubu Komediowego! By cały dotychczasowy trud, a także radość z oczekiwania na nowe, na spotkanie z Wami w nowym miejscu, nie poszły na marne. Szkoda by było, gdyby Rakieta nie miała szansy wystartować…”

Co więcej, w planach jest też odpalenie telewizji jutubowej, która byłaby uzupełnieniem tego, co dzieje się na miejscu, w byłym budynku KC PZPR przy Nowym Świecie.

Bardzo byśmy chcieli zobaczyć się z Wami wszystkimi w centrum Warszawy, zjeść dobrą szamkę, wypić smaczny koktajl, pogadać o ekologii i zero waste, posłuchać muzyczki na żywo, a potem obejrzeć dobry spektakl komediowy. Jak wszystko dobrze pójdzie i uporamy się z pandemią, właściciele lokalu chcieliby go otworzyć jeszcze w te wakacje. Żeby to było możliwe, wspierajmy mocno ekipę Rakiety i Klubu Komediowego. Wspólnymi siłami odpalimy w końcu tę Rakietę!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone