Czytasz
Klub 999 aktywnie walczy z pandemią. Potrzebujemy więcej takich akcji, jak Tanio Sprzedam

Klub 999 aktywnie walczy z pandemią. Potrzebujemy więcej takich akcji, jak Tanio Sprzedam

999 Tanio Sprzedam akcja zbiórka Bilet Wsparcia

W ubiegłym tygodniu odbyła się godna pochwały akcja, której inicjatorami i pomysłodawcami byli ludzie stojący za warszawskim klubem 999 – organizatorzy, rezydenci, pracownicy. Dzięki Tanio Sprzedam udało uzbierać się kilka tysięcy złotych, które zasiliło konto Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Ekipa 999 postanowiła, że w czasie, kiedy imprezy mogą odbywać się jedynie w sypialniach i salonach, nie można na nie nikogo zaprosić (oprócz współlokatorki czy współlokatora), warto zrobić też coś więcej niż tylko didżejskie streamy. I tak oto narodził się pomysł na kiermasz Tanio Sprzedam, w ramach którego można było zakupić wiele dobrego, a zebranym hajsem wesprzeć personel medyczny Szpitala MSWiA.

Melanżyk melanżykiem, turbulencje klubowe turbulencjami, ale to wszystko w chwili obecnej odchodzi trochę na bok. Tysiące pracowników służby zdrowia codziennie ryzykuję zdrowie swoje oraz swoich bliskich, aby ogarnąć ten bajzel. Z naszej strony chcielibyśmy powiedzieć, że oni są tu prawdziwymi MVP.

Dziękujemy każdej Pani Doktor i Panu Doktorowi, każdej Pani Pielęgniarce i Panu Pielęgniarzowi, każdej Pani Ratownik oraz Panu Ratownikowi i dosłownie każdemu pracownikowi szpitali, przychodni i służby zdrowia.

I my to rozumiemy, klasa! W ramach Tanio Sprzedam udało uzbierać się 5 250 złotych, i to dokładnie w 3 dni. Do złapania były m.in. gościnna audycja w Radiu Kapitał, kurs didżejski z MaLem, kurs sztuczek dla psów z Anją Kraft, egzemplarz książki 30 lat polskiej sceny techno, zmasterowanie kawałka od Adama Brockiego z Private Press, czy dożywotni bilet na imprezy w 999. W cały projekt zaangażowali się wszyscy rezydenci klubu i jego pracownicy. Prawda, że smakowite kąski?

Tanio Sprzedam 999 Going. wsparcie zostań w domu akcja
źródło: fanpage klubu 999

„Nasz tok rozumowania jest taki:

Więcej hajsu dla służby zdrowia ⇝lepiej funkcjonująca służba zdrowia ⇝ zdrowsi ludzie ⇝ normalne życie ⇝ melanż.

Sądzimy, że ma to sporo sensu. Oczywiście taka zbiórka to kropla w morzu potrzeb, ale wszakże morze z kropli się składa. No bardzo poetycko polecieliśmy na koniec, ale tak czasami mamy.”

Podpisujemy się pod tym obiema rękami i cieszymy się z faktu, że tego rodzaju akcje mają miejsce, sprawdzają się, a ludzie chętnie wpłacają datki na szczytne cele. Pamiętajcie – jesteśmy w tym wszystkim razem, wspólnie damy radę!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!