Czytasz
Wielki powrót koncertów na żywo – wiemy kiedy!

Wielki powrót koncertów na żywo – wiemy kiedy!

Na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pojawiły się nowe wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych. Kiedy nastąpi powrót koncertów?


AKTUALIZACJA Z GODZINY 14:00
Po dzisiejszej konferencji Ministerstwa Zdrowia możemy powiedzieć z pełną stanowczością i odpowiedzialnością: jest szansa na powrót do względnej koncertowej normalności od kwietnia. Zalecenia, które pojawiły się ostatnio na stronie Ministerstwa Zdrowia (o czym donosiliśmy wcześniej tekście, który czytacie) są przygotowaniem do luzowania obostrzeń po świętach wielkanocnych. Warunkiem jest utrzymanie w ryzach trzeciej fali pandemii.Macie nas, jesteśmy podekscytowani. Zalecenia pojawiły się bez zapowiedzi i internet aż wrze od spekulacji, w oczekiwaniu na ich oficjalne ogłoszenie.

‼️WAŻNE‼️ ‼️Na tę wiadomość czekały tysiące osób – w końcu będziemy mogli zdjąć słuchawki i ruszyć sprzed komputera pod…

Opublikowany przez TUgether Czwartek, 4 marca 2021

Internauci zwracają uwagę na to, że zalecenia mogły się znaleźć na stronie przez przypadek, jednak my mamy swoją teorię. Zanim jednak ją przedstawimy, sprawdźcie, co obejmują zalecenia:

  1. Obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez uczestników
  2. Udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami.
  3. Zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków.

Ten ostatni punkt wzbudził nasze największe zainteresowanie, ponieważ nie był nigdy wcześniej publikowany, a formatowanie tekstu wskazuje, że został dodany na szybko (takimi jesteśmy dziennikarzami śledczymi, ha!).Co to wszystko oznacza?

Ostatnio obserwujemy coraz więcej ogłoszeń koncertowych. Warszawskie Lato na Pradze, nowe koncerty na trasie Sanah, akustyczna trasa Natalii Przybysz to tylko kilka przykładów. Nowe zalecenia – jeżeli okażą się aktualne – sprawią, że wkrótce będziemy mieli dla Was mnóstwo biletów na koncerty, założone wydarzenia będą mogły się odbyć w zaplanowanych datach i nie będą musiały być przekładane (Ricardo Villalobos, SBM FFestival, Bass Astral x Igo – czekamy), branża kulturalna będzie mogła podreperowować budżety, a my znów wyjdziemy na miasto. Szczerze mówiąc, myśleliśmy, że jeśli w ogóle dojdzie do tego momentu, to będziemy wyglądać mniej więcej tak:

Sprawdź też
Nickelback

Chyba nie ma drugiej takiej redakcji, która bardziej czeka na stacjonarny powrót koncertów i wydarzeń kulturalnych. Jeżeli także macie nadzieję na szybki powrót pod scenę – sprawdźcie nasz konkurs Going. SOON, w którym do wygrania są między innymi vouchery na nasze bilety. Trzymajmy kciuki, żeby opublikowane zalecenia zostały jak najszybciej ogłoszone oficjalnie. O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco.

Selekcja pocovidowych wydarzeń Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone