Czytasz
Brodka: mamy nowy klip i info o koncercie!

Brodka: mamy nowy klip i info o koncercie!

Dystopijny, chłodny, bezkompromisowy i – mimo swej abstrakcyjności – bardzo znajomy – taki obraz rzeczywistości przedstawia w najnowszym klipie do utworu „Game Change” Monika Brodka. 

To bez wątpienia jedna z bardziej kreatywnych i dynamicznych artystek w Polsce. Jak na tak ambitną artystycznie osobę przystało, teledysk do utworu „Game Change” został stworzony, wyreżyserowany i pilnie nadzorowany w najmniejszych szczegółach przez samą Brodkę.


Inspiracją do wykreowania całej narracji była historia albańskich Dziewic Kanunu, których jedyną drogą do uzyskania przypisanych męskiej płci przywilejów jest złożenie ślubów czystości. Jak mówi sama artystka, historia ta „…jest w pewnym sensie odniesieniem do obecnej sytuacji kobiet w Polsce”. Utwór jest zapowiedzią albumu BRUT, którego premiery spodziewać możecie się późną wiosną tego roku.


Chętni odsłuchu najnowszego albumu na żywo nie będą musieli czekać zbyt długo. Monika Brodka wystąpi w sierpniowy weekend podczas Olsztyn Green Festiwal. Między 13 a 15 sierpnia w Olsztynie wystąpi również Natalia Przybysz, sanah, Misia Furtak, KARAŚ/ROGUCKI, Miuosh, Sorry Boys i Kirszenbaum. Bilety na festiwal są już w sprzedaży.

Sprawdź też

Bilety na festiwal kupisz w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone