Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #51

Byliśmy tam: Weekendówka #51

weekend

Za nami kolejny marcowy weekend – intrygujące wernisaże, klubowa muzyka i pyszne jedzenie. Sprawdźcie, co działo się na mieście!

W ubiegły weekend sporo podróżowaliśmy po Polsce i odwiedzaliśmy lokalne miejscówki. Byliśmy m.in. we wrocławskim Surowcu, gdzie tańczyliśmy do przyjemnych house’ów w selekcji Bartosza Kruczyńskiego i miejscowych didżejów. Imprezka odbywała się przy okazji premiery wiosennej ramówki Radia LUZ. Z kolei w Warszawie wpadliśmy na kolejną odsłonę Synergii, tym razem organizowanej w połączonych siłach z Girls to the Front i HER Docs. Sami pozytywni ludzie, super przyjemna muzyczka i przyjazna atmosfera. Zagrały m.in. Mafalda, Facheroia i DJ Morgiana.

Nie mogliśmy również przegapić kolejnego koncertu w ramach World Wide Warsaw. W nowej klubowej przestrzeni 99999 podziwialiśmy umiejętności duetu Dengue Dengue Dengue. Ciekawe wizualizacje i tropikalne, basowe brzmienie.

weekend
fot. Paweł Zanio/WWW

W piątek byliśmy również na oprowadzaniu po kontrowersyjnej wystawie Daniela Rycharskiego “Strachy” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Reprezentujący nurt tzw. sztuki partycypacyjnej artysta prowokuje dyskusję na temat relacji pomiędzy seksualnością a religią. Angażując społeczność w rodzinnym Kurówku Rycharski podnosi kwestię LGBT, jednocześnie poszukując innej formy duchowości – uniwersalnej, wychodzącej poza sztywne granice instytucjonalne.

W sobotę tańczyliśmy m.in. we wrocławskim Ciele, w lubelskim Domu Kultury i na kolejnej imprezie Move Mózg na Jasnej 1. W pierwszym z klubów odbywała się hałsowa imprezka z Demują i Baltrą w rolach głównych. Z kolei w Lublinie didżejkę przejęła ekipa Behind the Stage, a swój rozbudowany live act zaprezentowała T A K A (koniecznie sprawdźcie jej playlistę), a muzycznie wspierali ją również Kosma, FAU i Marek Nalikowski. Z kolei na Jasnej również dominowały hałsowe brzmienia i jak zwykle w przypadku cyklu Move Mózg – rodzinna atmosfera.

Niedziela upłynęła nam pod znakiem sztuki. W warszawskim hotelu Sheraton odbył się 10. jubileuszowy Art Fresh Festival. 80 artystów z różnych krajów zaprezentowało swoje prace szerszej publiczności. Poza typowym obiegiem galeryjno-muzealnym pasjonaci sztuki mogli kupić dzieła, a także porozmawiać z samymi twórcami.

weekend
fot. Paweł Zanio/WWW

W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak byliśmy na wystawie Future Living – Duńskie miasta przyszłości. W czasach szczytu klimatycznego promowane przez duńskich architektów-wizjonerów zastosowanie ekologicznych materiałów oraz wykorzystanie naturalnego potencjału przestrzeni, stanowi szczególnie ważny głos w dyskusji o ochronie środowiska. Osiedla, budynki użyteczności publicznej i specjalnie dedykowane innowacyjne formy architektoniczne, jak np. tzw. Bociania Łąka chroniąca zagrożone coraz wyższym poziomem wód gruntowych miasto Randers, skłaniały do refleksji na temat “świadomej architektury”.

Co przyniesie nam kolejny weekend? W Warszawie impreza z okazji premiery wiosennej ramówki newonce.radio, premiera spektaklu Inni Ludzie w TR Warszawa, koncert Screaming Females czy imprezka z Sega Bodega w 99999 i szóste urodziny dype na Jasnej. W ramach WWW zagra duet Tennyson, w Pogłosie m.in. Dopelord i Weedpecker, a w SPATiFie wystąpią panowie Masecki i Rogiewicz. Na Szpitalnej 1 kolejna odsłona Tańców – tym razem parkiet zapełni rewelacyjny Teki Latex – oraz 7. urodziny We Are Radar z Eleną Sizovą i DJ-em Overdosem. Widzimy się!

Sprawdź też

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone