Czytasz
„California” królową polskiego Spotify, a White przechodzi do Sony

„California” królową polskiego Spotify, a White przechodzi do Sony

california spotify

California autorstwa White’a 2115 jako pierwszy utwór na polskim Spotify przebiła barierę 100 milionów odtworzeń. Ikoniczny letniak pokonał kamień milowy. Sam White również przekroczył nową granicę, tym razem dystrybucyjną.

Od dawna króluje na polskich streamingach, a teraz przypieczętowała swoją dominację na Spotify. California to pierwsza polska piosenka w historii, która osiągnęła ponad 100 milionów odtworzeń na szwedzkim serwisie. Ten utwór to swoisty znak czasów. Każda osoba urodzona w Polsce po 2000 roku przynajmniej kojarzy singiel White’a. Jest to oficjalny hymn wszelkich ognisk i imprez w plenerze już od 5 lat. California jawi się jako nośnik nostalgii pokolenia, które właśnie kończy lata nastoletnie w Polsce. Trudno wyobrazić sobie lato bez tego utworu.

Co więcej, White 2115 przy okazji ogłosił, że przenosi dystrybucję swojej muzyki do Sony Music Poland. To duża zmiana, która natychmiast poruszyła słuchaczy. Fani dopatrywali się konfliktu z Bedoesem, skoro White zrezygnował z publikowania nowych utworów na kanale 2115. Raper jednak natychmiast zdementował te podejrzenia.

Czytajcie więcej o polskim rapie tutaj!

100 milionów wbite na wakacjach

Last Christmas zespołu Wham! to papierek lakmusowy zbliżających się świąt. Piosenka White’a jest natomiast tak mocno sprzężona z latem, że można nawet kierować się jej aktualną popularnością jak prognozą pogody. Jeśli California wraca do Top 50 Spotify (co zdarza się cyklicznie od lat) to można być pewnym, że termometry docierają już do wysokich temperatur. To właśnie ta wakacyjna nieśmiertelność i regularność pozwoliły utworowi osiągnąć aż tak wiele odsłuchów.

Sprawdź też
Sarius Żabsona

Jeszcze niedawno wyścigi o pierwsze 100 milionów odbywały się w Polsce tylko i wyłącznie na YouTube. Kilka lat temu pierwszą setkę osiągnął tam Grubson ze swoim klasykiem Na Szczycie. Dzisiaj popularnych utworów jest już tyle, że ciężko byłoby zliczyć je wszystkie. Równocześnie nie do pomyślenia jest, żeby jakiś świeży hit osiągnął taki wynik na YT dzisiaj. Algorytmy kompletnie się zmieniły i muzyka nie jest już tak faworyzowana przez giganta pod władzą Google’a. Dużo więcej znajdziemy tam chociażby treści lifestyle’owych, zebranych w popularne formaty. Naturalną koleją rzeczy jest więc wzrost wyników właśnie na serwisach streamingowych. Niebawem prawdopodobnie 100-milionowe single na Spotify będą normą. Na razie jednak podziwiamy pierwszy taki ewenement. Następnym potentatem do 100 milionów na polskim Spotify zdaje się być Kiss Cam Maty.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone