Czytasz
Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #12

Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #12

Rosalie. Carpigiani Coals Going. bilety dobre bo polskie

Tradycyjnie w poniedziałek serwuję Wam przegląd moich ulubionych singli z zeszłego tygodnia. Oto pięć najlepszych piosenek z ostatnich dni.

Stało się już tradycją, że Wojtek Sawicki aka DJ Carpigiani poleca na łamach Going. najlepsze single każdego tygodnia. Polska Róisín Murphy, hauntologiczny pop ze Śląska czy może popowy UK bass wymieszany z irańską wrażliwością? Łapcie kolejne zestawienie!

Szukasz koncertów polskich artystów? U nas znajdziesz to, co najlepsze!

Sevdaliza – Oh My God

Wszystko w tym mistyczno-nostalgicznym utworze jest doskonałe, od produkcji, przez tekst, po warstwę kompozycyjną. “Oh My God” to tajemnicze, futurystyczne połączenie art-popu, trapu (halko, Travis Scott), UK bassu i glitchu. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ten track znalazł się na ścieżce dźwiękowej do drugiego sezonu “Euforii”.

Dua Lipa – Physical

W trzecim singlu zapowiadającym nowy album Brytyjki o albańskich korzeniach dostajemy mroczny, nokturnowy synthwave w stylu Kim Petras. Muzyka samochodowa ze sporymi zadatkami na międzynarodowy przebój.

Rosalie. – Nie Mów

Świetnie wyprodukowane, wysokobudżetowe disco w typie wczesnej Jessie Ware, mniej eksperymentalnej Róisín Murphy i tych bardziej udanych piosenek Ani Dąbrowskiej. Obstawiam, że może to nieźle banglać w radiu.

Christine and the Queens – People, I’ve been sad

Sprawdź też
Coals

Rozstaniowa, synth-popowa ballada z francuskim, ejtisowym pierwiastkiem. Rozweselcie Christine i oddajcie się tej atmosferycznej, chwytającej za serce piosence.

Coals – Pearls

Marzycielska, post-chillwave’owa ballada z pogranicza jawy i snu. Trochę Eartheater, trochę wczesnej Grimes, nieco cloud-rapu, ale przede wszystkim dużo dobrej, aktualnej muzyki na światowym poziomie. Propozycja na smutne, zachmurzone poranki.

czytaj dalej: Radzimir Dębski złoży hołd wybitnemu polskiemu kompozytorowi

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone