Czytasz
Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #19

Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #19

Going. Carpigiani Playboi Carti Charli XCX Amnesia Scanner

Pora ruszać z poniedziałkową selekcją najlepszych piosenek z zeszłego tygodnia. Niby kwarantanna i koronawirus, a jednak świetnych utworów wciąż wychodzi bez liku.

Jak poniedziałek, to selekcja najlepszych singli od Carpigianiego. W ubiegłym tygodniu działo się całkiem sporo – nowy Carti, Charli XCX nagrywająca album w domu, powrót po latach Jamiego xx, a także zapowiedź nowych rzeczy od Amnesia Scanner.

Playboi Carti – @ MEH

Na tym PC-musicowym, midi-trapowym bicie Kartezjusz brzmi jak przybysz z kosmosu, który porozumiewa się z nami nieznanym nikomu językiem. Nie jestem jeszcze do końca przekonany co do kierunku, ale zawsze cenię odważne poszukiwania.

Charli XCX – Forever

Obawiałem się, że Charli w czasie kwarantanny poczęstuje nas jakimiś zakurzonymi odrzutami, ale nic z tych rzeczy, bo jej nowy, glitch-popowy kawałek ma ewidentnie swoją własną, nostalgiczną tożsamość. A na dodatek brzmi bardzo na czasie. Tak rodzi się bubblegum bassowy quarantine-pop.

Jamie xx – Idontknow

Do gry wchodzi Jamie, więc koniec siedzenia na dupie. Jego szalony miks breakbeatu, jungle i afrykańskiego baunsu nie pozwala utrzymać bioder w miejscu. Gorąco mi na samą myśl o tym kawałku.

Amnesia Scanner feat. Lyzza – AS Going

Orientalny, nawiedzony post-club ogarnięty paranoją dziwacznych efektów wokalnych. Czy większa niż zazwyczaj przystępność oznacza, że AS obrało kurs na pop? Zobaczymy.

DJ Python – Mmmm

Hipnotyzujący miks muzyki Autechre, Boards Of Canada i tropikalnej symulacji post-reggae. Fascynujący, geometryczny track w dobie apokalipsy. Novacen wszystkich nas pochłonie.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też
Camila Cabello Playboi Carti

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od innych osób

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone