Czytasz
Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #5

Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #5

Going. Toro y Moi Carpigiani

Halko, czy jest tu ktoś spragniony nowych kawałków od DJ Carpigianiego?

Jeśli tak, to poniżej macie moją selekcję pięciu najfajniejszych utworów z zeszłego tygodnia. Jest nowy Toro, jest głośno komentowana FKA Twigs, jest powrót Becka i nie tylko. Miłego słuchanka!

Lubicie alternatywę? Wskazujemy, gdzie znajdziecie najlepsze koncerty!

Toro y Moi – Drip Bounce _ 7_24_18

Tegoroczny album Chaza to pewnie najsłabsza rzecz w jego katalogu, na szczęście mikstejp “Soul Trash” wynagradza to potknięcie. “Drip Bounce” to urokliwy, slackerski post-chillwave. Małe coś, a jednak zostaje w pamięci.

FKA Twigs – sad day

No ten singiel to już gituwa. Nieco industrialna, post-ukbassowa ballada w najlepszym guście. Skrillex i Nicolas Jaar się spisali. Bardzo zacne granie, choć nie jest to poziom utworów z “EP2”. Trochę narzekam, bo mi zależy.

A może macie wajb na rapsy? Badajcie dedykowaną selekcję!

Jessie Ware – Mirage (Don’t Stop)

Cieszę się, że ostatnimi czasy Jessie odchodzi od kawiarnianych, adelowskich klimatów na rzecz srogiej imprezy. W najnowszym ekstrawertycznym, disco-funkowym singlu Ware celuje we wzniecenie pożaru na parkiecie. Trafiony zatopiony, zwłaszcza w trakcie refrenu.

Beck – Dark Places

Sprawdź też

Beck z tym beachboysowskim, nostalgicznym soft rockiem z vaporwave’owymi powidokami ustawił się trochę w roli Dennisa Wilsona. Trudno się do czegokolwiek przyczepić, a nawet wypada porządnie pochwalić.

Japan, Man – The Law

Dziwna, pełna sprzeczności jest ta art-popowa, a przy tym nieco slackerska piosenka. Fałszujący wokal, niedostrojone klawisze i jakby pożyczony z innego utworu bas tworzą tu jakąś niesamowitą, trochę nieuchwytną pojęciowo mieszankę. Wyśmienite “The Law” to gratka dla fanów nietypowych, acz zajebistych kompozycji.


Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone