Czytasz
Carpigiani: singlowy finał miesiąca

Carpigiani: singlowy finał miesiąca

Dua Lipa Carpigiani The Weeknd finał miesiąca Going.

Wielkanoc wielkanocą, ale finał miesiąca musi wlecieć. Z kim spotkamy się pod koniec roku?

Z dzisiejszego notowania do grudniowego etapu przechodzą: disco-funkowa Dua Lipa, Alfah Femmes, burialowski The Weeknd, soulowo-house’owa Rosalie. z Chloe Martini i sophisti-popowi Egipcjanie. Kocham, pozdrawiam.

Dua Lipa – Break My Heart

Na szczęście w tych trudnych czasach mamy jeszcze Dua Lipę i jej parkietowe nu-disco o złamanym sercu. Wytańczmy zatem złe myśli, nic nie szkodzi, że tylko przed lustrem.

Alfah Femmes – Don’t Stop

Dostałem niedawno na skrzynkę taki oto fajny, rozwichrzony traczek. Gdański band odnajduje tu swoją tożsamość na przecięciu prog-popu, new wave’u i post-punku. Polskie Talking Heads? Dirty Projectors? Solex? Sami zdecydujcie.

The Weeknd – Too Late

Abel nieźle tutaj przyburialował. Doprawdy trudno było się lepiej wpisać w zeitgest rozpadającego się świata. W ogóle cała ta płyta jest spoko, najlepsze jego granko od czasu mikstejpów.

Rosalie. feat. Chloe Martini – Najbliżej

Nie będę ukrywać, że Rosalie na bitach Chloe Martini to moja ulubiona Rosalie. Chemia między tymi artystkami niemal zawsze przyprawia mnie o przyspieszone bicie serca. House-synth-funkowe Najbliżej z pewnością nie jest odstępstwem od tej reguły. A co robi bas w tej piosence, to ja nawet nie.

Egipcjanie – Kto wie ten wie

Ja od siebie tylko dodam, że gustuję w takim retromańskim, nienachalnie wykwintnym granku. Lo-fi power-pop górą!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób

– unikaj dużych skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone