Czytasz
Carpigiani: TOP 5 utworów Kate NV

Carpigiani: TOP 5 utworów Kate NV

Dzisiaj płytę wydała jedna z moich ulubionych Rosjanek na muzycznym kalejdoskopie. Na potwierdzenie mojego upodobania względem tej artystki zaprezentuję Wam teraz pięciu moich faworytów w dorobku Kate NV.

Myślę, że będzie to dobre wprowadzenie do dzisiejszej premiery.

Kate NV – Kata

Ten optymistyczny, syntezatorowy utwór to w zasadzie hołd oddany motywicznemu j-popowi. Jednakże oddany w tak intrygujący i nietypowy sposób, że Kata wciąż zajmuje specjalne miejsce w moim sercu.

Kate NV – дуб OAK

Katja z Moskwy naśladuje Steve’a Reicha i wychodzi z tego obronną ręką, co udaje się naprawdę niewielu (CFCF też jest dobry w te klocki). Owszem, artystowski minimalizm na Carpigiani to nieco karkołomny wybór, ale nic nie poradzę na to, że urzekło mnie dyskretne piękno tej kompozycji. Mam nikłą nadzieję, że Wy też je dostrzeżecie.

Kate NV – Sayonara

Już kilka pierwszych taktów tej minimalistycznej, new wave’owej piosenki sprawiło, że poczułem wielką ekscytację. Chyba żadna tegoroczna kompozycja nie wzbudziła we mnie takich emocji. Nic nie jest w stanie równać z tą niesamowitą, progresywną wariacją na temat city popu, z tą hipnotyzującą, kooperacją Ryuichiego Sakamoto i Davida Sylviana. Ciarki, normalnie, ciarki.

Nicolas Godin feat. Kate NV – Back To Your Heart

Okazuje się, że na miękkim, downtempowym bicie Nicolasa Godina z Air Kate też prezentuje się wybornie. Jej domeną nie jest więc tylko eksperymentalny minimalizm, ale także popołudniowe wysublimowanie rodem z Francuskiej Riwiery. Muzyka dla ludzi, którzy nie wstają przed dwunastą.

Kate NV – Plans

Post-punkowa, minimalistyczna Kate Bush? Może nie do końca, ale bardzo blisko. Jak słychać Rosja kryje w sobie wiele pozytywnych niespodzianek, także tych muzycznych.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też
Łona TAXI

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone