Czytasz
Carpigiani mix: sentymentalny francuski dotyk

Carpigiani mix: sentymentalny francuski dotyk

Daft Punk French Touch Carpigiani playlista słuchaj Going. MORE disco house

No to jedziemy z eskapistycznymi, tematycznymi plejkami. Po morskiej bryzie czas na kolejną z nich. Dzisiaj dwadzieścia utworów w klimacie francuskiego dotyku.

Doskonale sprawdzą się w trakcie picia drinka z palemką, opalanka i być może nawet przy tańczeniu w podrzędnym barze na Lazurowym Wybrzeżu. Miłej zabawy!

Modjo – Lady (Hear Me Tonight)

Perełka French touchu, która zachęca do przemierzenia południowej Francji razem z grupką najbliższych przyjaciół. Gdybym był świeżo po maturze, to właśnie wsiadałbym do kabrioletu.

Daft Punk – Around The World

Ten utwór to świętość dla wszystkich fanów francuskiego house’u z lat dziewięćdziesiątych. Zawarta w tym imprezowym kawałku boska repetycja to coś, czemu powinno stawiać się pomniki.

Florrie – I Took a Little Something

Teraz trochę nieortodoksyjnego francuskiego dotyku z mroźnej Skandynawii. Ten utwór jest nieco inny od klasyków gatunku, bo z dodatkiem chłodnych, dance-popowych tropów.

The Supermen Lovers feat. Mani Hoffman – Starlight

W tym optymistycznym wałku daje się odczuć silną inspirację disco-funkiem zespołu Jamiroquai. I bardzo dobrze, bo uwielbiam Jay Kaya.

Spiller feat. Sophie Ellis-Bextor – Groovejet (If This Ain’t Love)

Gdy słucham tego fantastycznego, lekko nostalgicznego nagrania, to znowu czuję się nastolatkiem, przypominam sobie beztroskie godziny spędzone na oglądaniu MTV. To były czasy, teraz nie ma czasów.

Cała plejka do sprawdzenia tutaj:

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590