Czytasz
Thomas Bangalter z Daft Punk wypuścił… sześciogodzinną produkcję

Thomas Bangalter z Daft Punk wypuścił… sześciogodzinną produkcję

Thomas Bangalter Daft Punk nieopublikowany album

Thomas Bangalter z Daft Punk zaprezentował soundtrack towarzyszący przedstawieniu, które odbyło się na dziedzińcu Narodowej Opery Paryża, a także rozszerzoną wersję trwającą niespełna sześć godzin.

Wersja deluxe kilkunastominutowej ścieżki dźwiękowej

W 2023 roku Thomas Bangalter, członek ikonicznego duetu Daft Punk, zaangażował się w projekt artysty JR oraz choreografa Damiena Jalleta. Mowa o spektaklu Chiroptera, w którym wzięło udział aż 150 tancerzy. Całość została zaprezentowana na dziedzińcu Narodowej Opery Paryża, a pół roku od premiery w serwisach streamingowych ukazał się soundtrack.

Okazuje się, że Bangalter postanowił pokazać światu coś więcej niż zapis ścieżki dźwiękowej trwający około 12 minut. Opublikował rozszerzoną wersję dźwięków ze spektaklu zatytułowaną Chiroptera Matiere Premiere. Trwa ona prawie sześć godzin!

Daft Punk ma nieopublikowany album. Czy go usłyszymy?

Thomas Bangalter: świat muzyki filmowej i teatralnej legendy z duetu Daft Punk

Kiedy w 2021 roku francuski duet zakończył karierę, Thomas Bangalter zaangażował się w tworzenie ścieżek dźwiękowych. Wykorzystywano je zarówno w produkcjach filmowych, jak i teatralnych. W ten sposób kunszt artysty z Daft Punk można było usłyszeć między innymi w komedii Daaaaaalí! czy filmie Climax.

Sprawdź też
Bambi Margaret

Następnie przyszedł czas na stworzenie muzyki do spektaklu Chiroptera, którego nastrój oraz moc można poczuć dzięki udostępnionym zapisom przedstawienia i premierowej rozszerzonej wersji soundtracku, która pozwala słuchaczom zanurzyć się w świecie spektakularnego tanecznego show. Warto dodać, że w 2023 ukazał się również solowy album orkiestrowy artysty zatytułowany Mythologies, który pierwotnie został zamówiony jako ścieżka dźwiękowa dla baletu o tym samym tytule.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone