Czytasz
Bunt ludzi. Publiczność wygwizdała teledysk stworzony z AI

Bunt ludzi. Publiczność wygwizdała teledysk stworzony z AI

teledysk ai

Podczas otwarcia Festiwalu Animacji w Annecy doszło do nietypowej sytuacji – teledysk stworzony przy użyciu AI spotkał się z żywiołową reakcją publiczności.

Teledysk z AI na kierownicy

Festiwal Animacji w Annecy we Francji rozpoczął się w niedzielę. Wśród pierwszych wydarzeń była prezentacja projektów z Komisji Filmów Konkursowych. Francuski teledysk do utworu Étoile filante zespołu Chien Méchant, stworzony przy użyciu AI, zdobył niechlubne wyróżnienie. Został bowiem wygwizdany przez publiczność.

Grono oglądających składało się głównie ze studentów animacji oraz profesjonalistów z branży. Taka reakcja to nowość, ponieważ najczęściej widzowie oklaskują niemal każdy film, aby wyrazić swoje wsparcie dla ogromnej pracy twórców.

Hakerzy włamali się do smart pralek. Mogli robić darmowe pranie do końca życia, ale postąpili fair

Każdemu się nie dogodzi?

Gdy Annecy ogłosiło tegoroczne programy pod koniec kwietnia, szybko rozeszły się wieści o włączeniu filmu Ryo Nakajimy Who Said Death is Beautiful?, czyli 68-minutowej japońskiej produkcji fabularnej, która korzysta choćby z oprogramowania Stable Diffusion AI. Po tym, jak informacja o włączeniu filmu stała się popularna w mediach społecznościowych, dyrektor artystyczny festiwalu Marcel Jean, wydał oświadczenie.

Ważne jest, aby być uważnym na ewolucję technologii i reagować z rozwagą, wrażliwością i zmysłem artystycznym, które uzasadniają naszą obecność w komisjach selekcyjnych – tłumaczył Jean. Krytycy tej decyzji argumentują, że oprogramowanie generujące obrazy było nielegalnie trenowane na materiałach objętych prawami autorskimi. To zaś oznacza, że prezentowanie filmów stworzonych przy użyciu tych narzędzi to nic innego jak promowanie kradzieży.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone