Czytasz
Charli XCX nie jest fanką okrzyku „Taylor nie żyje”. Skąd się wziął?

Charli XCX nie jest fanką okrzyku „Taylor nie żyje”. Skąd się wziął?

Brat Charli XCX Swift

Podczas koncertu Charli XCX w São Paulo niektórzy fani wykrzykiwali Taylor nie żyje. To spotkało się z ostrą reakcją artystki. Piosenkarka zaapelowała na Instagramie o zaprzestanie takich zachowań, podkreślając, że nie ma na nie miejsca w jej społeczności.

Fatalny dobór słów

22 czerwca Charli XCX wystąpiła w brazylijskim mieście, prezentując DJ set PARTYGIRL. W trakcie występu niektórzy fani mieli wykrzykiwać Taylor nie żyje, najwyraźniej odnosząc się do Taylor Swift. Charli zareagowała na to po gigu, publikując oświadczenie na swoim Instagramie: Czy ludzie, którzy to robią, mogą przestać? To jest przeciwieństwem tego, czego chcę, i przeszkadza mi, że ktoś myśli, że jest na to miejsce w tej społeczności. Nie będę tego tolerować.

Warto przypomnieć, że artystka w 2019 roku mówiła w wywiadzie dla Pitchforka o swoich doświadczeniach związanych z otwieraniem koncertów Taylor Swift podczas trasy Reputation. Mimo że była bardzo wdzięczna za tę możliwość, czuła, że trochę wyglądało to, jakby wychodziła na scenę i machała do pięciolatków. Później jednak podkreśliła, że nie ma absolutnie żadnych pretensji.

Charli XCX znów namieszała na rynku muzycznym. Jej płyta Brat już doczekała się wersji deluxe

Charli XCX: od czego się zaczęło z Taylor Swift?

Brat Charli XCX został zepchnięty z pierwszego miejsca na UK Albums Chart przez album The Tortured Poets Department Taylor. Było to częściowo spowodowane sprzedażą nowego, ekskluzywnego formatu cyfrowego w Wielkiej Brytanii. Zawiera on wcześniej niepublikowane nagrania na żywo. Ważnym wsparciem była też trasa koncertowa Swift Eras.

Niektórzy fani sugerują, że piosenka Sympathy is a knife może odnosić się właśnie do Swift. W utworze Charli śpiewa: Nie wiem, czy się kręcę / Jeden głos mówi mi, że się śmieją / George mówi, że jestem tylko paranoiczna / Nie chcę jej widzieć za kulisami na koncercie mojego chłopaka / Palce skrzyżowane za moimi plecami / Mam nadzieję, że szybko się rozstaną. Jej narzeczonym jest bowiem George Daniel, perkusista The 1975, podczas gdy partnerem Amerykanki był Matty Healy, frontman zespołu.

Sprawdź też
Coldplay

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone