Czytasz
“Chłopi” z szansą na nominację do Oscara aż w sześciu kategoriach

“Chłopi” z szansą na nominację do Oscara aż w sześciu kategoriach

Film Chłopi, który zdobył ogromne uznanie w Polsce, teraz kieruje swoje kroki ku międzynarodowej sławie. Produkcję zgłoszono do rywalizacji o Oscary we wszystkich dostępnych kategoriach.

Światowa sława

Film Chłopi, stworzony przez reżyserów DK i Hugh Welchmanów, zdobywa ogromne uznanie i trafia w serca widzów na całym świecie. Jego droga na szczyt rozpoczęła się od entuzjastycznych reakcji podczas festiwalu w Toronto oraz owacji na festiwalu filmowym w Gdyni. W samej Polsce Chłopów obejrzało już ponad 1,5 miliona osób, co czyni go najpopularniejszym polskim filmem od czterech lat. Sukces obrazu nie ograniczył się jednak do liczby widzów. Obecnie zyskuje również uznanie za granicą, wchodząc do kin między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Nowym Jorku i Los Angeles. Dystrybutorzy przygotowali specjalne seanse dla Polaków mieszkających za granicą. Umożliwią im bowiem oglądanie filmu w języku polskim z angielskimi napisami.

„Chłopi” to projekt łączący różne dziedziny sztuki. Literatura, malarstwo, muzyka tworzą spójną całość, która zanurza widza w świecie głębokich emocji. 2024 rok to setna rocznica przyznania Władysławowi Reymontowi nagrody Nobla za powieść „Chłopi”. Cieszymy się, że właśnie teraz, w zbliżającą się rocznicę, możemy przedstawić światu tę porywającą historię i powalczyć o Oscary we wszystkich kategoriach – powiedział producent filmu, czyli Sean Bobbitt.

Chłopi – trailer filmu

Szansa na Oscary

Czasopismo Variety umieściło Chłopów na liście typów do shortlisty Akademii Filmowej. The Hollywood Reporter opisał go z kolei jako porywający wizualny triumf. To nie koniec sukcesów. Dystrybutor filmu w Stanach Zjednoczonych, Sony Pictures Classics, zgłosił ten obraz do wszystkich możliwych kategorii Nagród Akademii Filmowej. Film ma zatem szansę na nominację między innymi w kategoriach: najlepszy film, najlepszy film międzynarodowy, najlepszy film animowany, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza muzyka filmowa (autorstwa Łukasza L.U.C. Rostkowskiego) oraz najlepsza piosenka oryginalna (Koniec Lata).

Sprawdź też
banana

Oficjalne nominacje do Nagród Akademii Filmowej zostaną ogłoszone 23 stycznia 2024 roku. Wielka gala przyznania Oscarów odbędzie się 10 marca tego samego roku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone