Czytasz
PRO8L3M zaprasza na dyskotekę i przedstawia numer eXplosion

PRO8L3M zaprasza na dyskotekę i przedstawia numer eXplosion

Na początku grudnia swoją premierę miał konceptualny album studyjny zatytułowany PROXL3M, który jest podsumowaniem dziesięcioletniej działalności rapowego duetu. Teraz artyści przedstawiają kawałek, który niedługo pojawi się na płycie w wersji deluxe. 

Podróż do ery trance’u i hard house’u

Jeśli ktoś miałby ochotę na małą wycieczkę do przełomu tysiącleci, to PRO8L3M spieszy z pomocą. Numer eXplosion, który pojawił się wraz z teledyskiem, jest prawdziwą mieszanką tego, co zdefiniowało tamte czasy. Wszystko za sprawą opracowania oraz wykorzystania klubowego hitu The Launch z repertuaru DJ Jeana wydanego w 1999 roku. 

Jednak to nie wszystko, co sprawiło, że eXplosion jest muzycznym wehikułem czasu. Warto również pochylić się nad teledyskiem, który został stworzony w oparciu o stylistykę i klimat wczesnych lat 00. W klipie widzimy historię chłopaka, który zalicza klubową imprezę przepełnioną narkotykami oraz alkoholem. Opowieść przepełnia młodzieńcza energia oraz beztroska tamtych czasów. Za realizację klipu odpowiedzialna jest stała współpracowniczka PRO8L3MU, czyli Gosia Herman oraz Dominik Panasiuk i grupa MOON Films. 

Ukłon w stronę wiernych słuchaczy 

Ci, którzy słuchają PR08L3MU nie od dziś, z pewnością docenią intro pojawiające się kawałku eXplosion. Na starcie możemy usłyszeć rozmowę telefoniczną, która pełni rolę wstępu do piosenki. Zabieg stał się pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym grupy. Fani ich stylistyki na pewno go docenią. Co więcej, dialog słyszany na początku jest prowadzony przez postacie  z utworu TEB 200-1 pojawiającego się na innej płycie PRO8L3MU. W takim razie wszystko wskazuje na to, że jest to kontynuacja rozpoczętej wcześniej historii.

Sprawdź też
Fryderyk Chopin

Warto również wspomnieć, że w utworze znajduje się nawiązanie do polskiej literatury. Odniesienie się do postaci Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Witkacego nie jest przypadkowe. Zarówno jeden, jak i drugi pisarz byli kojarzeni z nadużywaniem alkoholu i eksperymentowaniem z narkotykami. Jak wiadomo, obydwie używki są istotnym elementem w kreacji klubowych przygód, w związku z czym takie nawiązanie literackie jest ciekawym elementem. 

Mamy nowy PRO8L3M. Jubileuszowa płyta już w sieci!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone