Czytasz
Taco Hemingway i całe 2020 razem na scenie

Taco Hemingway i całe 2020 razem na scenie

Taco Hemingway i 2020

2020 szykuje się w tym roku wręcz wymarzone wydarzenie dla fanów labelu. Już 19 października w gdańskim B90 wystąpi Taco Hemingway, a wraz z nim czołowi przedstawiciele wytwórni 2020.

2020 to wyjątkowa wytwórnia rapowa w skali naszego kraju. Z jednej strony gromadzi jedne z największych mainstreamowych ksyw ever, takie jak PRO8L3M, Taco Hemingway, Oki czy Otsochodzi. Z drugiej plasuje się nieco na uboczu wielkiego wyścigu wszelkich ogromnych labeli. 2020 zdaje się stawiać na jakość ponad ilość, przy okazji kompletnie ignorując podział na nową i starą szkołę. W ten sposób w jego szeregach znajdziemy oldschoolowców takich jak Gruby Mielzky czy Łajzol oraz przedstawicieli o wiele świeższych nurtów, takich jak Catchup i Dziarma. Wszyscy wymienieni wystąpią na nadchodzącym wydarzeniu!

Taco Hemingway i całe 2020 razem na scenie – łap bilety

Taco Hemingway i 2020

2020 to grupa kompletna

Ta wytwórnia to istny miszmasz nurtów i gatunków. Słuchając artystów z 2020 nie sposób się znużyć czy zarzucić jakąkolwiek powtarzalność. Jeżeli chcemy posłuchać mocnego trapu, zapodamy przede wszystkim najnowszy album Otsochodzi na czele z hitem KFC. Jeśli marzy nam się bardziej oldschoolowy sznyt, zwrócimy się do Łajzola i Mielzkiego, podczas gdy dla eksperymentów z autotune’m odpalimy Okiego i Catchupa. Gdyby brakowało nam kobiecego wokalu, z odsieczą przybywa Dziarma, fenomenalnie łącząca rap i śpiew. Natomiast dla najlepszej liryki odpalimy oczywiście Taco Hemingwaya, a dla ciekawych wersów połączonych z mocno futurystycznymi brzmieniami zwrócimy się do Oskara i Steeza. Gdzieś pomiędzy tym wszystkim jest jeszcze duet Dwa Sławy, który w zasadzie… oferuje wszystko z powyższych, jeżeli prześledzimy ich całą dyskografię (z wyjątkiem kobiecego śpiewu oczywiście 😝).

Nie tylko muzyka

Co więcej, artyści z 2020 zyskali sympatię swoich fanów nie tylko stricte dzięki muzyce. Gruby Mielzky stworzył bardzo oddane i zwarte community za pomocą streamów na Twichu podczas pandemii. Jego poczucie humoru i podejście do przeglądania głupot w internecie zyskało rzeszę oddanych fanów. O występach na żywo Dwóch Sławów z kolei mówi się, że to pół koncert pół stand-up. To, w jaki sposób ta dwójka prowadzi swoje dialogi, dogryza sobie i ciśnie bekę z wszystkiego dookoła to jeden z oddzielnych powodów, dla których ich fani chcą chodzić na wydarzenia z nimi. Dodatkowo najlepszym znakiem jakości tej dwójki są „autowywiady” – wywiady, które Dwa Sławy udzielają sami sobie po każdej płycie. W związku z tym do tej pory powstały już 4 i każdy zaowocował masą kultowych tekstów, ciekawych anegdot i memów.

Nie tylko 2020

Poza wymienionymi tutaj artystami z labelu 2020, na koncercie pojawią się również specjalni goście. Do Okiego i Otsochodzi dołączy również Young Igi. Tym samym całe OIO przewinie się przez scenę podczas tego wydarzenia. Co więcej, nieco mroczniejszego klimatu doda również Kukon, fenomenalnie odnajdujący się w klimatach zbliżonych do stylistyki PRO8L3Mu. Żeby tego było mało, line-up gości zamknie Young Leosia.

Sprawdź też

Taco Hemingway i całe 2020 razem na scenie – łap bilety

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone