Czytasz
Lato w mieście – co robić w plenerze? Mamy dla Was kilka propozycji

Lato w mieście – co robić w plenerze? Mamy dla Was kilka propozycji

Lato rozkręca się na dobre, więc plenerowe wypady coraz częściej wypełniają nam tygodniowy plan. Co ciekawego dzieje się w najbliższych dniach?

Wygląda na to, że burzowy maraton się zakończył i wakacyjna pogoda zadomowiła się za oknami na dłużej. Restauracyjne ogródki, plenerowe koncerty i wydarzenia “pod chmurką” są super, dlatego mamy kilka propozycji spędzenia wolnych chwil właśnie w taki sposób. Więcej wydarzeń znajdziecie oczywiście w naszej aplikacji. Pamiętajcie, żeby wychodzić odpowiedzialnie i przestrzegać wszystkich zasad sanitarnych!

Lato na Pradze – Reni Jusis/Włodi/Jan Serce, 2-4 lipca

Cykl koncertów na warszawskiej Pradze to świetne przedsięwzięcie, bo łączy w sobie wiele funkcji. W specjalnym miasteczku będziemy mogli wychillować się w specjalnych strefach, napić się czegoś orzeźwiającego i posłuchać topowych polskich artystów. Na wczorajszym otwarciu zagrał zespół Kamp!, a jeszcze w tym tygodniu na scenie przy dawnej stalowni wystąpią Reni Jusis, Jan Serce i Włodi. A propos – ten ostatni wydał kilka dni temu singiel NOLOVE (SŁŻ, SŁŻ), który zapowiada wspólną płytę z producentem 1988 (1/2 duetu Syny). Badajcie!

1. Urodziny Radia Kapitał (BarKa/Szkoła), 3,5 lipca

Minął już rok od kiedy w Radiu Kapitał wybrzmiały pierwsze audycje. Od tego czasu rozpoznawalność inicjatywy znacznie wzrosła, a w chwili obecnej współtworzy ją niemal 300 osób. W ten piątek na Barce zacznie się trzydniowe świętowanie pierwszych urodzin radiostacji. Nad Wisłą zagrają m.in. Edka Jarząb, Avtomat czy brzask. Z kolei w niedzielę wpadajcie na piknik przy Emilii Plater 31 – dyskusje, targi niezależnych wytwórni i również sety didżejskie. Z nieplenerowych opcji – sobotni koncert w Pardonie. Do zoba!

Coals w Podróży, 4 lipca

Śląski duet to gwarancja mega przyjemnego wieczoru. Kacha i Łukasz to specjaliści w zakresie onirycznych dźwięków oraz magicznej atmosfery, która przyniesie ukojenie dla Waszych zmysłów. Ostatnia płyta docusoap to perła w koronie polskiej alternatywy – występ nie do przegapienia. PS: Dzień wcześniej w Podróży zagra VTSS, też fajnie!

P23: Błażej Malinowski/Private Press i inni, 4 lipca

W tę sobotę w P23 macie okazję posłuchać mocnego didżejskiego składu, który zapewni udaną noc z świetną elektroniką w roli głównej. Duet Private Press to czołówka polskiego techno w nieoczywistym wydaniu, podobnie jak Błażej Malinowski, którego mogliśmy niedawno posłuchać w jednym z popularnych berlińskich streamingów HÖR. Jest to idealna rozgrzewka przed imprezą na Porcelanowej.

Muranów w plenerze – Zdrajca, 3 lipca

Klimatyczna przestrzeń przed budynkiem Muranowa w ten weekend zamieni się w piątą salę kinową. Dzięki temu będziemy mieli okazję zobaczyć na świeżym powietrzu m.in. Zdrajcę. Trzymająca w napięciu i oparta na faktach historia o mafii nagrodzona została kilkunastominutową owacją podczas festiwalu w Cannes, więc warto ją zobaczyć.

Sprawdź też

Na Oriencie w ogródku Pogłosu, 4 lipca

Pogłos to zawsze dobra opcja, ale w lecie, gdy przed ich domkiem rozkłada się przytulny ogródek, przebywanie tam staje się jeszcze przyjemniejsze. Posiadówkom towarzyszy oczywiście dobra muzyka, a w tę sobotę zapewni ją warszawski skład didżejski Na Oriencie. Ich specjalnością są wyszukane, nie-zachodniocentryczne dźwięki, które sprawdzą się w tym miejscu na 100%. Idealna opcja na wieczorny chill.

Spacer sensoryczny po Żoliborzu, 4 lipca

Jakiś czas temu byliśmy na sensorycznym spacerze po Mokotowie i przyznamy, że czerpaliśmy z tego niemałą przyjemność. Teraz chętnie wybierzemy się na Żoliborz, bo ta forma “zwiedzania” – wydawałoby się – dobrze znanych okolic pozwala spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. To również świetny trening dla naszych zmysłów i możliwość poznania Warszawy na nowo.

Co jeszcze? Warto zwrócić uwagę na rejsy po Wiśle organizowane przez Miami Wars, odwiedzić ponownie Nocny Market i skosztować tamtejszych przysmaków czy wziąć udział w treningu muay thai w Lunaparku, który odbywa się w otoczeniu zieleni i drzew. Bawcie się dobrze i dbajcie o siebie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone