Czytasz
Co obejrzymy podczas American Film Festival? Poznaliśmy pierwsze tytuły!

Co obejrzymy podczas American Film Festival? Poznaliśmy pierwsze tytuły!

Elizabeth Moss MORE Nowe Horyzonty American Film Festival news ogłoszenie program kino

W tym roku American Film Festival odbędzie się w połączonej formie z MFF Nowe Horyzonty. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły programu AFF.

American Film Festival co roku gromadzi pasjonatów amerykańskiego kina i jest gwarancją ważnych premier, nagradzanych filmów i festiwalowych must see. Z powodu pandemii koronawirusa, 11. edycja AFF odbędzie się razem z jego siostrzanym festiwalem MFF Nowe Horyzonty.

Wszystko w dniach 5 -15 listopada w opcji hybrydowej – na miejscu, w kinach we Wrocławiu, oraz online, dzięki specjalnej festiwalowej platformie streamingowej. Do wirtualnej sali trafi ok. 50% wszystkich filmów – w zdecydowanej większości tytuły, które nie będą miały późniejszej dystrybucji w Polsce.

Dzisiaj organizatorzy ujawnili pierwsze tytuły American Film Festival i są to następujące filmy:

Sweet Thing reż. Alexandre Rockwell
Shirley reż. Josephine Decker
Pierwsza krowa reż. Kelly Reichardt
Never Rarely Sometimes Always reż. Eliza Hittman

Wszystkie z nich były pokazywane podczas tegorocznego Berlinale, a wcześniej również na najważniejszym festiwalu kina niezależnego – Sundance.

Czekamy bardzo m.in. na Shirley, który będzie thrillerem opowiadającym o epizodzie z życia pisarki Shirley Jackson. W rolach głównych Elizabeth Moss i Michael Stuhlbarg. Jak dodaje Urszula Śniegowska, dyrektorka artystyczna festiwalu „Decker w mistrzowski sposób zaciera granice między fikcją a biografią: osadzona w środowisku intelektualistów lat 50. historia przeplata się tu z mrożącymi krew w żyłach opowieściami z książek Jackson.”

Sprawdź też
Kelly Lee Owens news ogłoszenie techno koncert MORE

Równie ciekawie zapowiada się Never Rarely Sometimes Always, wstrząsający film Elizy Hittman „o kilku dniach z życia mieszkającej w małym miasteczku nastolatki, która stoi u progu ważnej decyzji życiowej. Film uwodzi realizmem, ale i powszechnością doświadczenia głównej postaci, będącego wciąż tematem tabu.”

First Cow to z kolei nowy film ze stajni naszego ulubionego studia A24. Rzadko zdarza się, aby wypuszczali do dystrybucji przeciętne kino, czekamy zatem z wypiekami. Natomiast Alexandre Rockwell zaprezentuje obraz Sweet Thing „z udziałem swoich dzieci, Lany i Nico, którzy wcielają się tu w uciekinierów ze świata dorosłych, pragnących zachować niewinność wbrew ponuremu otoczeniu.”

Pamiętajcie, że zarówno 20. MFF Nowe Horyzonty, jak i 11. American Festival odbędą się w dniach 5-15 listopada. Całość w opcji hybrydowej, a więc zarówno w kinach, jak i w streamingu.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone