Czytasz
Startuje TNMK.online – wybieramy koncerty, których nie można przegapić

Startuje TNMK.online – wybieramy koncerty, których nie można przegapić

Hania Rani TNMK.online program Gverilla Miły ATZ festiwal koncerty lato

Już dzisiaj rozpoczyna się tegoroczna, wyjątkowa edycja TNMK, która w tym roku posiada dopisek „online”.

Koncerty w ramach TNMK.online odbywać się będą w hybrydowej formie – część z nich na miejscu, w Katowicach, a wszystkie streamowane online za pośrednictwem festiwalowej strony.

W dzień startu katowickiego festiwalu postanowiliśmy wybrać dla Was kilka koncertów, których nie wypada przegapić i które mogą przynieść Wam zaskakujące emocje.

Hania Rani

Występ pianistki otworzy tegoroczny TNMK. Home, najnowszy album Hani Rani, nie otrzymał w zasadzie żadnej negatywnej oceny, a jej fani zachwycają się delikatnością, pięknymi kompozycjami i melancholią, która idealnie komponuje się z obecną aurą. Wyobraźcie sobie to wszystko w jednej z najlepiej nagłośnionych sali koncertowych w Polsce.

Lyra Pramuk

Amerykańska, transseksualna artystka wydała w tym roku debiutancki album Fountain, który należy do ścisłej czołówki, jeśli chodzi o pomysłowość, innowacyjność i emocjonalność. Futurystyczny folk w wydaniu Lyry Pramuk na żywo? Magiczne doznanie.

Vladimir Ivkovic

Często mówi się o znakomitej selekcji didżejki lub didżeja, o szerokich muzycznych horyzontach i wnikliwym diggingu. W przypadku Vladimira Ivkovica te wszystkie określenia wydają się być stuprocentowo zasadne. Jego sety to podróż przez najróżniejsze gatunki i żaden Shazam tu nie pomoże. Podczas TNMK.online zagra seta tanecznego, a także da specjalny ambientowy występ.

afrykańska ofensywa: Stella Chiwese, Ahmedou Ahmed Lowla, Gafacci, Sara Dziri

Zmieniamy kierunek i wybieramy się do samego serca Czarnego Lądu. Podczas TNMK.online swoje umiejętności pokaże kilku afrykańskich artystów i artystek, którzy bankowo zaskoczą nas niekonwencjonalnym podejściem do tematu. Rdzenne instrumenty, nietypowe podejście do wykonywania muzyki i gatunki, które nieczęsto wybrzmiewają podczas europejskich festiwali.

Sprawdź też
Opole 2020 LGBTQ Mery Spolsky TVP kultura alternatywa

Botanica i Aheloy!

Polskie akcenty to również bardzo istotne akcenty TNMK.online. Jeśli chcecie się odprężyć i wybrać na seans, podczas którego królować będą ambient i syntezatory, koniecznie weźcie pod uwagę sety Botanikę i Aheloya!. Szykują się piękne pejzaże.

TNMK.online odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia w Katowicach oraz w internecie. Kilkudziesięciu artystów i artystek, muzyka z całego świata i najróżniejsze jej odcienie. Zagrają m.in. Red Axes, Cigarettes After Sex, Michael Mayer, Skalpel, Fisz Emade Tworzywo, Gverilla i Miły ATZ.

Bilety na wybrane koncerty dostępne są w Going.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone