Czytasz
Co słychać u festiwali? Up To Date i TNMK zapowiadają nowe wydarzenia

Co słychać u festiwali? Up To Date i TNMK zapowiadają nowe wydarzenia

Up To Date Festival TNMK festiwale koncerty wychodź odpowiedzialnie koronawirus

Pandemia koronawirusa i brak pozwolenia na imprezy masowe nie oznacza wcale że organizatorzy muzycznych festiwali siedzą z założonymi rękami. Wręcz przeciwnie – intensywnie pracują nad tym, żeby dać swojej społeczności chociaż namiastkę festiwalowych przeżyć.

Zacznijmy może od ekipy Up To Date Festival, która odpaliła dzisiaj sprzedaż 150 biletów na wydarzenie Tęskniliśmy, czyli wyczekaną, plenerową imprezę w nietypowej lokalizacji. Bilety rozeszły się w imponującym tempie, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że ludzie czują już ogromną potrzebę uczestniczenia w muzycznych wydarzeniach, oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych i poszanowaniem zdrowia swojego oraz innych. Czekamy na kolejne podobne wydarzenia od UTDF w letnim sezonie!

Kolejne newsy spłynęły również z obozu festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Początkowo przeniesiona na koniec sierpnia impreza odbędzie się w 2021, co ważne – w tym samym składzie, jaki był planowany na tegoroczną edycję. Ale to nie wszystko! Organizatorzy TNMK postanowili w jakiś sposób wynagrodzić tę zmianę swojej publice i planują zrobić to w formie festiwalu online. Katowickie wydarzenie przeniesie się zatem do internetu i to właśnie w wirtualnej przestrzeni odbędą się w tym roku koncerty. W różnej formie – bezpośrednio z terenu festiwalu lub z domów artystów. Zapiszcie datę: 27-30 sierpnia, wszystko oczywiście bezpłatnie.

Wracając jeszcze na chwilę do Białegostoku – jeśli nie udało Wam się zdobyć biletu na plenerowe święto muzyki elektronicznej, nie wszystko stracone! W najbliższą sobotę, 13 czerwca, otwiera się ponownie klub FOMO, czyli siostrzana inicjatywa ekipy UTDF. Podobnie jak warszawskie kluby Jasna 1 czy Smolna, białostocka miejscówka otworzy się w formie baru z muzyką puszczaną na żywo przez didżejki i didżejów. W obecnej sytuacji można śmiało zakrzyknąć, że jest się z czego cieszyć. A dla wszystkich miłośników tego miejsca mamy jeszcze ważną informację – do piątku, do północy, możecie kupić pamiątkowy numerek z szatni klubu i wesprzeć tym samym jego działania. Gdzie szukać? Poniżej!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

Sprawdź też
Kadr z filmu "Maria Panna Nilu", mat. promocyjne

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone