Czytasz
Coals ruszają w trasę! Rewal na żywo już wiosną

Coals ruszają w trasę! Rewal na żywo już wiosną

Coals to młody duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Ich najnowsze wydawnictwo – Rewal – to nostalgiczny trip po przyszłości popu.

COALS REWAL
Coals Rewal Tour 2022

W poprzednim roku pisałem:

Kojarzycie to określenie: your favourite rapper’s favourite rapper? Coals to ulubiony zespół, Twojego ulubionego zespołu lub artysty. Kacha Kowalczyk Łukasz Rozmysłowski od lat konsekwentnie budują swoje muzyczne résumé przełamując z każdym kolejnym singlem i projektem nowe brzmieniowe granice. Wypuszczone w 2020 Docusoap zapewniło duetowi solidny szum medialny i skok popularności. Było także największym jakościowym skokiem w całej dyskografii. Od tego czasu sporo się zmieniło. Duet wydaje się z jeszcze większą świadomością korzystać z inspiracji i przekuwać je w autorską wizję. Kacha porzuciła także angielski na rzecz polskiego – osobiście uważam to za dobrą decyzję, obcy język był, mimo wszystko, pewnym ograniczeniem dla polskich odbiorców. Mówiąc krótko, pomysły są jeszcze bardziej ambitne, a ich wykonanie topowe.

Coals Rewal

Rewal to kolejny stanowczy krok w kierunku zdominowania wakacyjnych plejek, a może nawet wjazdu na radiową rotację. Dostajemy tu kompletne spektrum klimatów od hiciarskich szlagierów jak Lawa, przez trapowy Miraż, aż po delikatne ganc egal. Perfekcyjnie wyprodukowane, pęczniejące od melodii i aranżacyjnych smaczków traczki ociekają słodkim, wakacyjnym vibem. Coals potrafią upchać na EP-ce z sześcioma kawałkami więcej muzycznych konceptów niż inni artyści na długaśnych longplejach. Dzięki temu 18 minut spędzone z Rewal sprawia wrażenie znacznie dłuższej podróży. Kawałki świetnie się uzupełniają i dają dużo możliwości do zbudowania ciekawej koncertowej narracji. Tak się robi przyjemny pop, proszę państwa!

Sprawdź też

Trasa Coals startuje już 19 maja w Gdańsku, a kończy się występem we Wrocławiu 29 maja. Duet zagra łącznie w pięciu polskich miastach. Wiecie, co z tym zrobić.

COALS PRZENIOSĄ REWAL DO TWOJEGO MIASTA – KUP BILET

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone