Czytasz
Courtesy gwiazdą kolejnej imprezy Move Mózg

Courtesy gwiazdą kolejnej imprezy Move Mózg

Courtesy

Dopiero co, w ubiegły weekend bawiliśmy się na kolejnej odsłonie Move Mózg, a dzisiaj organizatorzy ujawnili gwiazdę kolejnej imprezy. Na 40. odsłonie swój set zagra grenlandzka didżejka Courtesy.

Courtesy to obecnie jedna z najbardziej cenionych didżejek na świecie. Najaaraq Vestbirk, bo tak naprawdę nazywa się artystka, pochodzi z odległej Grenlandii. W swojej dyskografii posiada trzy studyjne albumy, jednak zajmuje się głównie selekcją oraz prowadzeniem wytwórni. Jej sety to mieszanka zarówno cięższych techno klimatów, jak i bardziej melodyjnych, tanecznych brzmień spod znaku house czy disco. Do roku obecnego, zamieszkała w Kopenhadze artystka wspólnie z Mama Snake prowadziła eksperymentalny techno label Ectotherm. Po zakończeniu jego istnienia założyła nowy – Kulør.

Jeśli chcecie sprawdzić próbkę jej umiejętności, koniecznie sprawdźcie miksy dla Truants, Resident Advisor czy Fact Magazine. 

 

Courtesy grywała w najważniejszych klubach i na największych festiwalach. Wystarczy wymienić Dekmantel, Tresor, Berghain, Fuse, De School czy Under Bron. Dla didżejki będzie to powrót do Polski po udanych występach na Garbicz i Tauron Nowa Muzyka Festival. 

Move Mózg #40 odbędzie się 16 lutego, tradycyjnie na Jasnej 1.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone