Czytasz
Dissolve Festival ogłasza: Roman Flügel, techno i polska śmietanka

Dissolve Festival ogłasza: Roman Flügel, techno i polska śmietanka

Dissolve Festival wraca z drugim ogłoszeniem. Wśród artystów m.in. jeden z największych reprezentantów niemieckiej sceny – Roman Flügel.

Już w czerwcu zobaczymy się nad Nad Jeziorem Zegrzyńskim. Nie bez powodu organizatorzy pierwszego festiwalu nowej ery zdecydowali się na tę lokalizację. Sąsiedztwo plaży, lasów i wody ma przede wszystkim przypomnieć nam o podstawowej relacji człowieka z naturą.

Inspiracją tego wydarzenia była przede wszystkim nowa Era Wodnika, której rozpoczęcie inaugurował rok 2021. Niesie ona za sobą wiele nadziei na lepsze jutro, na zrozumienie, na szeroko pojętą wolność, na wszechobecną tolerancję, a także owocną walkę o nasze środowisko – mówią organizatorzy.

W tym malowniczym anturażu zagra m.in. Roman Flügel, który na scenie obecny jest już od ponad 20 lat. W minionym roku Flügel otworzył swój (kolejny) label – Sister Midnight. Premierowym wydawnictwem wytwórni jest potrójny winyl artysty Tracks On Delivery. Swoją przygodę z elektroniką ten miłośnik syntetycznych dźwięków zaczynał od imprez kultowej wytwórni Warp i formacji Underground Resistance. Nic dziwnego, że frankfurcki producent może pochwalić się doskonałą selekcją, którą będziemy mogli ocenić na żywo już w czerwcu.

Nad wodą wystąpi również Ø [Phase]. Jego rozpoznawalny, minimalistyczny styl porównywany jest do twórczości Surgeona czy Luke’a Slatera. Produkcje Ø [Phase] idealnie wkomponowują się w mroczne, opustoszałe hale. Tym razem producenta i DJ-a z Londynu usłyszymy w nieco innej scenografii. Jego wydana zaledwie parę tygodni temu płyta Before This to esencja minimal techno, któremu artysta pozostaje wierny od lat.

Do zaproszonych artystów i artystek dołączyła również związana z wytwórnią Kompakt, Module czy Witch Records – Jennifer Cardini. Cardini doskonale miesza techno, electro i house, budując miarowo narastające, pełne napięcia sety. Rezydentka Panorama Bar i Fabric swoje umiejętności już w czerwcu zaprezentuje na Dissolve Festival.

Sprawdź też
Pezet radiowy

Oprócz tego, jak zawsze, możemy, liczyć na reprezentantów rodzimej sceny. Rozkład jazdy Dissolve Festival zasili związany z białostockim klubem FOMO i Up To Date Festival – Dtekk, rezydentka Unsound Festival – Olivia, współtwórca labelu Holyklang – Agim, inspirująca się m.in. Ellen Allien DJ-ka Vi, związany z wytwórnią 999999999 – Parallx czy warszawski DJ PAWEL. Prosto z Londynu przyjedzie do nas na dokładkę Saoirse, która właśnie ukończyła prace nad swoją pierwszą EP-ką.

Do tej pory do line-upu dołączyli: Aksamit // Arnaud Rebotini LIVE // Bambounou // Błażej Malinowski // David Vunk / Eltron // Inhalt Der Nacht // Komitet Obrony Disco // Rikhter LIVE // SPFDJ // Young Marco.

W przypadku obostrzeń uniemożliwiających odbycie się wydarzenia w czerwcowym terminie Dissolve Festival oraz jego line-up zostanie przeniesiony na inną wakacyjną datę w 2021 roku.

Bilety na Dissolve Festival złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone