Czytasz
Droga do SBM FFestivalu – label rusza z serią podcastów w Empik Music

Droga do SBM FFestivalu – label rusza z serią podcastów w Empik Music

Spodziewajcie się zaskakujących gości i inspirujących rozmów – największy hip-hopowy label w Polsce rusza z serią podcastów Droga do SBM FFestivalu. Pierwszy odcinek wjeżdża już 9 maja.

Jesteście ciekawi jak powstaje największe święto hip-hopu w Polsce? Dzięki serii podcastów Droga do SBM FFestivalu zajrzycie za kulisy zaplanowanego na czerwiec wydarzenia. W pierwszym odcinku, który w Empik Music znajdzie się już w najbliższą niedzielę, posłuchamy o jego początkach, by w kolejnych dowiedzieć się więcej o działaniach kreatywnych, życiu na backstageu i atrakcjach, jakie czekają na festiwalowiczów w ramach plenerowej edycji 2021.

SBM to prężnie działająca kuźnia muzycznych talentów, kształtująca trendy w polskim rapie. Wytwórnia zrzesza największe nazwiska hip-hopowej ekstraklasy, dbając przy tym o szerokie spektrum stylów i postaci. Jeśli widzisz kogoś w szeregach SBM, znaczy, że ten ktoś robi to dobrze lub że jego kariera za chwilę eksploduje. Co bardzo ważne, SBM to nie tylko zasłużeni weterani. Kolektyw wiele razy udowadniał, że potrafi wyprzedzać trendy i wspierać młodych artystów w drodze na szczyt. Tak było w przypadku Bedoesa i Maty, tak może być również w przypadku nowego debiutanta – Fukaja

SBM to coś więcej niż zwykła wytwórnia. Jej członkowie – nie tylko raperzy, ale także liczni współpracownicy – wydają się na każdym kroku podkreślać, że przede wszystkim stanowią grupę przyjaciół, których wiele łączy prywatnie. Rodzinne podejście i świetna atmosfera wewnątrz labelu to fundament, na którym budowane są kolejne sukcesy SBM. To wszystko nie miałoby jednak miejsca, gdyby nie konsekwentne budowanie marki przez Solara i Białasa i ich śmiałe decyzje. Jak ta z 2016 roku o zakontraktowaniu dwóch pierwszych artystów SBM, którymi byli Beteo i Bedoes. Nie można odmówić im bezbłędnej intuicji.  

Bilety na SBM FFestival kupicie w Going.

Stworzenie wydarzenia dającego możliwość prezentacji związanych z wytwórnią artystów, zdawało się być naturalnym krokiem naprzód. Pierwsza, historyczna edycja odbyła się w 2016 roku w warszawskim klubie Iskra. Miejscówka była w stanie pomieścić mniej więcej 100 osób, a mimo to, organizatorzy obawiali się, że event nie wypali. Jak się później okazało – zupełnie bezpodstawnie. Z roku na rok SBM FFestival zyskiwał na rozmachu, stając się festiwalową superprodukcją. Ostatnia – czwarta edycja – to wyprzedany Torwar i tysiące zadowolonych fanów i fanek. Na wydarzeniu poza filarami SBM czyli Białasem, Solarem, Bedoesem, Matą czy Whitem2115 wystąpili również m.in. OKI, Szpaku i Major SPZ.

Sprawdź też
SBM FFestival 2023

SBM Podcast to próba zamknięcia klamrą tych 5 lat pracy nad festiwalem. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie sceny i odbiorców. Nie ma bowiem osoby związanej z rapową branżą, która nie zastanawiałby się, jak zbudować tak imponujące imperium. Jak to zwykle bywa – sukces ma wielu ojców i wiele matek. Końcowy efekt jest wynikiem ciężkiej pracy bardzo licznej ekipy, która dba, by każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik. Każdy z siedmiu zaprezentowanych odcinków serii skupi się na innym zagadnieniu. Najbliższy już 9 maja. Kolejne będą ukazywać się co tydzień w niedzielę. Do usłyszenia!

Podcast złapiecie w Empik Music

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone