Czytasz
Dziadkowie biznesu – bo nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny

Dziadkowie biznesu – bo nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny

Dziadkowie biznesu

30-letnia lodziarnia, sklep z winylami prowadzony przez 80-letniego pasjonata, szewc z 40-letnim rzemiosłem czy przedwojenna piekarnia? Dzięki akcji Dziadkowie biznesu możecie pomóc poszkodowanym przez pandemię seniorom, którzy z pasją prowadzą od wielu lat własne przedsiębiorstwa.

Dziadkowie biznesu to społeczna kampania realizowana w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii przez sześcioro studentek i studentów zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Celem akcji jest pomoc wykluczonym cyfrowo seniorom, którzy prowadzą własne biznesy i zakłady rzemieślnicze. Ich miejsca nie mają swoich profili w mediach społecznościowych, przez co często jest je trudniej znaleźć i do nich dotrzeć.

Studenci zaangażowani w akcję udostępniają na jej kanałach historie przedsiębiorców i przedsiębiorczyń z całej Polski wraz z dokładnymi adresami miejsc, w których możemy skorzystać z ich usług.

@dziadkowie_biznesu

Ig: dziadkowie_biznesu ##LiveForTheChallenge ##foryou ##dc ##dlaciebie ##poland ##polska ##fyp ##warszawa ##viral ##trend ##xyz ##abc

♬ MONTERO (Call Me By Your Name) – Lil Nas X

Dziadkowie biznesu bardzo szybko podbili Internet, a zgłoszenia zaczęły napływać z całej Polski.

Na efekty akcji też nie trzeba było długo czekać – reklamowanym w Internecie biznesom prowadzonym przez seniorów obroty wzrosły nawet czterokrotnie!

Wiele sklepów i zakładów, które są publikowane przez Dziadków biznesu, to miejsca z niezwykłą historią i ludźmi. Bez wątpienia jednym z nich jest kultowy Skate Shop Konin. Prowadzony przez Pana Andrzeja wraz z żoną Ewą sklep działa od 43 lat, a od 1995 roku funkcjonuje jako skateshop.

Sprawdź też
Gwiazda pop AI

Pani Ewa zasłynęła jako lokalna promotorka kultury hip-hopowej. Wielokrotnie sponsorowała ona konkurs breakdancowy „Battle of the Year”, przez co otrzymała przydomek matki chrzestnej konińskiej kultury hip-hopu. Niestety w trakcie pandemii Pani Ewa przegrała walkę z rakiem, a teraz Pan Andrzej sam prowadzi sklep. O pomoc Panu Andrzejowi apelowali ostatnio również Bedoes i Peja.

Osoby zaangażowane w Dziadków Biznesu zapewniają, że akcja nie zakończy się na finale olimpiady Zwolnieni z Teorii. W planach mają przerodzenie akcji w fundację wspierającą aktywnych zawodowo seniorów. Otrzymują oni również wiele wiadomości od osób, które chciałyby dołączy do zespołu i wesprzeć osobiście akcję.

Wbijajcie na profile społecznościowe Dziadków Biznesu, bo być może ktoś z Waszej lokalnej społeczności też potrzebuje pomocy! Konta akcji znajdziecie na Facebooku, Instagramie, Twitterze i Tiktoku.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone