Czytasz
Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na koniec lutego

Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na koniec lutego

Weronika Lewandowska (29 l.) i jej syn Feliks (19 m.), autorzy znanego i lubianego cyklu Dzieckomiasto, polecają najciekawsze atrakcje dla dzieci (i ich rodziców!) w dniach 22-28. lutego w Warszawie.

Atrakcje dla dzieci na wtorek 22.2 – Kawa i Zabawa / Terespolska 4

atrakcje dla dzieci
atrakcje dla dzieci: Kawa i Zabawa / Facebook

Wszystkim dzieciatym mieszkańcom i mieszkankom prawej strony Wisły polecam Kawę i Zabawę – przyjemną kawiarnię dla rodziców, w której znajdziecie kącik zabaw, zjeżdżalnię i szeroki wybór deserów, także wegańskich. W weekendy dość często zdarzają się rezerwacje całego miejsca na urodziny lub inne rodzinne uroczystości, zatem na kawkę i ciasto z dzieckiem najlepiej wybrać się w środku tygodnia. 

Środa 23.2 – Atrium Promenada / Ostrobramska 75c

atrakcje dla dzieci: Promenada
atrakcje dla dzieci – Promenada

Tak, dobrze przeczytaliście – w środę polecam Wam wizytę w centrum handlowym Atrium Promenada. W tamtejszej przestrzeni działań twórczych, noszącej mistyczną nazwę “Piąty Wymiar”, o 11:00 odbędą się zajęcia angielskiego dla dzieci między 1. a 3. rokiem życia. Organizatorzy deklarują nowoczesne metody dydaktyczne, rodzinną atmosferę i naukę przez zabawę. Zajęcia są darmowe, obowiązują zapisy.

Atrakcje dla dzieci na czwartek 24.2 – Muzeum Etnograficzne / Kredytowa 1

atrakcje dla dzieci: to tu to tam
atrakcje dla dzieci: To tu, to tam

Korzystając z czwartkowego darmowego wstępu (czyli tego, co lubię najbardziej), warto wybrać się do warszawskiego Muzeum Etnograficznego. Jakiś czas temu utworzono tam sub-muzeum dedykowane dzieciom, w którym rodzice mają szansę wielorako się wyluzować, bo dzieci na wystawie są wręcz zachęcane by wszystkiego dotknąć, zdjąć z półki i obejrzeć z bliska, zatem podczas zwiedzania możecie wyłączyć funkcję ”oczy dookoła głowy”. Jakby tego było mało, w muzeum funkcjonuje także kawiarnia dla rodziców połączona z salą zabaw. Aktualna wystawa “To tu, to tam” (czy to świadome nawiązanie do wspaniałego albumu Grzegorza Turnaua?) opowiada o podróżach, potrzebie odkrywania nowych lądów i uczy jak być uważnymi turystami. 

PS W części dla “dorosłych” zobaczycie dużą wystawę prac Nikifora Krynickiego, malarza prymitywisty, którego barwna twórczość powinna trafić także do dzieci.

Atrakcje dla dzieci na piątek 25.2 – Teatr Lalka / Plac Defilad 1

atrakcje dla dzieci – Król Maciuś, Teatr Lalka, fot. Mara Ankiersztejn

Jeżeli posiadasz dziecko/dzieci w wieku powyżej 7 roku życia, koniecznie zabierz je na spektaklKról Maciuś I” w Teatrze Lalka. Ponadczasowa proza Janusza Korczaka (dobroczyńcy, reformatora, lekarza, masona, żyda, pisarza, słowem: człowieka niezwykłego) nadal wzbogaca umysły dzieci i dorosłych, prowokując do zadawania trudnych pytań i szukania na nie odpowiedzi w sobie. Spektakl rozpoczyna się o 10:00, więc trzeba będzie napisać dziecku zwolnienie z zajęć.

Sobota 26.2 – Nowy Świat Muzyki / Nowy Świat 63

atrackje dla dzieci – Smykofonia

BoboSmyki to część projektu Smykofonia, który w radosny i ciekawy sposób przybliża dzieciom świat muzyki klasycznej. Twórcy zapraszają na koncerty dzieci już od pierwszych dni życia, co cieszy szczególnie, bo chociażby na popularny cykl dla młodych melomanów w Filharmonii Narodowej można przyprowadzać dopiero trzylatki i jeszcze się na niego z synem nie łapiemy. Sobotnie wydarzenie nosi tytuł “Fryckowe pamiątki z wakacji” i pojawią się na nim instrumenty, melodie i dźwięki, które mógł słyszeć młody Fryderyk Chopin podczas odpoczynku u rodziny na wsi. Rozkład czasowy wygląda następująco:

10:00 – grupa wiekowa 0-2 lata 

Sprawdź też

11:15 – grupa wiekowa 2-5 lat 

12:30 – grupa wiekowa 2-5 lat

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone