Czytasz
Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na maj

Dzieckomiasto: TOP 5 atrakcji na maj

atrakcje dla dzieci

Weronika Lewandowska (29 l.) i jej syn Feliks (23 m.), autorzy znanego i lubianego cyklu Dzieckomiasto, polecają najciekawsze atrakcje dla dzieci (i rodziców!) na najbliższe majowe dni Warszawie.

Piątek 20.05 – Muzyczna Przystań (ul. Żytnia 13/108)

atrakcje dla dzieci: Muzyczna Przystań, mat. prom.

Muzyczna Przystań to domowe i pełne ciepła miejsce, w którym dzieci mogą zbliżyć się do magicznego świata instrumentów oraz muzyki, która uczy i łagodzi obyczaje. W piątek o 17:30 odbędą się tam zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5. do 7. lat. Najmłodsi malują przy dźwiękach muzyki klasycznej, dobranej do tematu spotkania – będą mogli się z nią osłuchać na przyszłość, a przede wszystkim zainspirować nią swoją twórczość malarską. Obowiązują zapisy telefoniczne – 781 341 883

Sobota 21.05 – Piknik Naukowy 2022 w Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20)

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to marki same w sobie, których nie trzeba nikomu przedstawiać – to piękna popularyzacja nauk ścisłych, które uczą i radują ludzi w każdym wieku, szczególnie tych najmłodszych. W tym roku głównym tematem pikniku jest WODA. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć łapacz mgły, pograć w ping-ponga bańkami mydlanymi, lub stworzyć własną zorzę polarną. Obecność obowiązkowa!

Atrakcje dla dzieci na niedzielę 22.05 – Warsztaty kulinarne

atrakcje dla dzieci: warsztaty kulinrane, mat. prom.

Tym razem coś dla młodych pasjonatów kulinariów, którzy interesują się nie tylko jedzeniem, ale także gotowaniem. W niedzielę o 12:00 studio kulinarne Małe Przyjemności startuje z warsztatami dla dzieci w wieku od 7. do 10. lat, o kuszącym tytule “Spring rolls i curry”. Świeże zioła i warzywa w dłoniach małych kucharzy przemienią się w aromatyczne, a przede wszystkim zdrowe dania. Dodajcie do tego jeszcze wspaniałą zabawę, jaką jest gotowanie w grupie i macie przepis na idealną niedzielę! 

Zapisy na warsztaty tutaj.

Sprawdź też

Poniedziałek 23.05 – Hopsaska (ul. Bora-Komorowskiego 56a, lokal U8)

atrakcje dla dzieci: Hopsaska, mat. prom.

Gdzie jest kawiarnia dla rodziców z dziećmi pytacie? Nie martwcie się, nie zapomniałam! W tym tygodniu polecam Wam kawiarnię Hopsaska na Gocławiu. Rozbudowana strefa zabaw pełna opcji do figlowania, duża zjeżdżalnia, drewniana kolejka oraz pełno innych super zabawek. W ofercie także szybkie wi-fi oraz zupy, tosty, sałatki i słodkości. Pamiętajcie o dziecku, kiedy będziecie wychodzić, bo może wsiąknąć na tyle, że o nim zapomnicie!

Atrakcje dla dzieci na wtorek 24.05 – Łazienki

atrakcje dla dzieci
atrakcje dla dzieci: Gordonki w Łazienkach, mat. prom.

Dobra wiadomość dla wszystkich pasjonatów spacerów w Łazienkach – oprócz tego, że w maju jest po prostu cudownie, to w każdy wtorek o 10:00 i 11:00 odbywają się tam darmowe zajęcia umuzykalniające (tzw. Gordonki) dla dzieci do 3 roku życia. Szukajcie kawiarni Niepodległa na północno-zachodnim skraju parku.