Czytasz
Szpaku w singlu “Golem” staje w obronie osób transpłciowych

Szpaku w singlu “Golem” staje w obronie osób transpłciowych

W najnowszym singlu Szpaku odpowiada na zaczepki hejterów i staje w obronie 27.FUCKDEMONS.

Na początku kwietnia ukazał się piąty w karierze Szpaka album, czyli Dom dla zmyślonych przyjaciół pana Mateusza. Krążek wbił się na szczyt Olisu i zebrał pochlebne recenzje krytyków. Niecały miesiąc po premierze płyta zdążyła pokryć się platyną. Jak widać fani założyciela GUGU nadal mocno wspierają swojego ulubieńca, a ich głód na nowości od artysty nie słabnie. W rewanżu Szpaku wypuścił kawałek Golem.

szpaku golem
Szpaku – Golem

Najnowsze wieści z obozu GUGU z pewnością ich ucieszą. Wypuszczony dzisiaj singiel Golem jest zapowiedzią nowego projektu Młody Simba Mixtape. Jak czytamy w opisie: Utwór rozpoczyna serię luźnych numerów z klipami, które zakończą się wydaniem fizycznym. Szpaku nie zwalnia tempa i kontynuuje swoją imponującą aktywność. Przypomnijmy – w ostatnich trzech latach Szpaku wypuszczał przynajmniej jedną płytę na rok. Wszystko wskazuje na to, że w 2022 dostaniemy od niego aż dwa projekty.

Golem przypomina o najmocniejszych atutach Matiego. Kontrola wokalu, przejmująca dawka emocji i chwytające za serducho wersy nie pozostawiają słuchacza obojętnym.

Co to za pytania? (Co?)
Czy wydałem transa?
Pomagamy spełniać tu marzenia ludziom
Przy okazji Ci otworzyć głowę pustą

W tym mocnym fragmencie Szpaku odnośni się do reakcji publiki na dołączenie 27.FUCKDEMONS w szeregi GUGU, czyli wytwórni Młodego Simby. Wspomniany raper jest osobą transpłciową, która dokonała coming outu w kawałku Pod kapturem.

Mówią mi Maks, a urodziłem się dziewczyną
I nie zrozumiesz, jak nie byłeś w mojej skórze

Sprawdź też
raperzy pieski

Szpaku staje murem za swoim nowym podopiecznym i udowadnia, że podstawowe, humanitarne wartości są bliskie jego sercu. Ten ruch zasługuje na pochwałę, bowiem widoczność i akceptacja osób LGBTQ+ w środowisku rapowym w Polsce pozostawia nadal wiele do życzenia. W dodatku, Szpaku nie jest wcale przedstawicielem inteligenckiego rapu, a zwykłym chłopakiem wychowanym w jednej z najbiedniejszych części Polski. Jego postawa dowodzi, że akceptacja jest czynem, na który może się zdobyć każdy, niezależnie od pochodzenia i warunków socjo-ekonomicznych. Miejmy nadzieję, że rozpocznie to ważną dyskusję i sprawi, że homofobia zostanie finalnie wypleniona zarówno z polskiego rapu jak i naszego kraju.

Sprawdź singiel “Golem” na serwisach streamingowych

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone