Czytasz
Pezet i jego “Muzyka komercyjna” – raper wraca z kolejnym albumem

Pezet i jego “Muzyka komercyjna” – raper wraca z kolejnym albumem

pezet muzyka komercyjna

Jedna z największych legend polskiego rapu powraca z kolejnym – siódmym już – albumem w swojej karierze.

Od wypuszczenia Muzyki współczesnej minęły już niemal trzy lata. Pomimo sporej aktywności Pezeta, zagrania licznych koncertów i nagrania wielu specjalnych edycji poprzedniego krążka, fani zdążyli się stęsknić za legendą z Ursynowa. Muzyka komercyjna będzie już siódmym albumem w jego karierze – i szóstym z serii Muzyka X. Pezet nie myśli o emeryturze!

Pezet – Muzyka komercyjna

Przypomnijmy, wszystko zaczęło się od Muzyki klasycznej i legendarnej już współpracy z Noonem. Debiut Pezeta dał nam takie hity jak Seniorita czy Slang, a także jedne z najbardziej rozpoznawalnych melancholijnych tracków jak Ukryty w mieście krzyk czy Bez twarzy.

Po klasycznej przyszła pora na poważną. Drugi krążek to przede wszystkim Nie jestem dawno, Szósty zmysł oraz W branży z niezapomnianym bitem Noona. Niestety był to również ostatni album współtworzony z tym legendarnym producentem.

Muzyka rozrywkowa to Pezet w agresywnej odsłonie ociekający pewnością siebie i biorący na warsztat braggowe wersy. Wypuszczony w 2007 album dał nam takie szlagiery jak Noc i dzień czy Gdyby miało nie być jutra. Krążek pokrył się platyną i sprzedał znacznie lepiej niż dwa poprzednie mimo ich kultowego statusu.

Wydana w 2009 Muzyka emocjonalna była dla fanów ogromnym zaskoczeniem. Kruchy Pezet nawijający szczerze o rozpadzie związku i nienajlepszej kondycji psychicznej w tak intensywnym wydaniu robił wrażenie. Fani projektu docenili jego odwagę. Z perspektywy czasu to właśnie ten album pozwolił mu zbudować tak wierny fanbase.

Sprawdź też
Tennessee AI

Muzyka współczesna to wielki powrót do sprawdzonej formuły po dziesięcioletniej przerwie i jednorazowej współpracy z Sidneyem Polakiem, której efektem był krążek Radio Pezet. Wydany w 2019 roku album przypomniał o imponujących skillach członka Płomień 81 i jego niepowtarzalnej zdolności do trafnego opisywania otaczającej rzeczywistości.

Muzyka komercyjna – co wiemy?

O Muzyce komercyjnej nie wiemy na razie nic poza datą startu preorderu. Fani będą mogli zaklepać fizyczne wydanie płyty już od 24 maja. Z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych nowinek, singli i listy gości. Cudownie, że Pezet nie odwiesił mikrofonu na kołek.

Pezet – Muzyka komercyjna

JIMEK I GOŚCIE: HISTORIA POLSKIEGO HIP HOPU JUŻ 12 CZERWCA

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone