Czytasz
Dzień Dziecka 2024: teatr, trampoliny, terraria [POLECAMY]

Dzień Dziecka 2024: teatr, trampoliny, terraria [POLECAMY]

Dzień Dziecka 2024

Oto osiem propozycji na spędzenie nadchodzącego weekendu, dzięki którym wasze pociechy na długo zapamiętają swoje święto.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – powiedział kiedyś pedagog, lekarz i pisarz Janusz Korczak. Słowa autora Króla Maciusia Pierwszego mają już kilka dekad, ale nie straciły wiele ze swojej aktualności. Dla rodziców wciąż nie ma nic piękniejszego od widoku uradowanego syna albo córki. Jak go zapewnić? Sami opiekunowie wiedzą o tym najlepiej, więc nie będziemy wchodzić im w kompetencje. Podpowiadamy tylko, że któreś z poniższych wydarzeń może… nieco ułatwić im zadanie.

Dzień Dziecka 2024: CD-Action EXPO

Kiedy i gdzie: 01-02.06., Łódź, Atlas Arena, al. Bandurskiego 7

Dla kogo: dla zapalonych gamerów

Łączymy pokolenia, pokazując całe spektrum mądrej i przystępnej rozrywkimówią organizatorzy łódzkich targów. Jak mówią, tak robią – dwudniowe wydarzenie ma szansę zaspokoić potrzeby graczy w różnym wieku i o różnych preferencjach. W Atlas Arenie odwiedzimy wioskę stylizowaną na świat Gothica, spróbujemy swoich sił w planszówkach i pokibicujemy najlepszym graczom e-sportowym. Ducha nostalgii tchną prezentacje tytułów retro, przyjemne odświeżenie od produkcji AAA zaś strefa indie. Twórcy magazynu CD-Action od blisko trzech dekad udowadniają, że znają się na rzeczy, a w najbliższy weekend mają szansę to tylko potwierdzić.

Zdobądźcie swoją wejściówkę na to wydarzenie!

Motoryzacyjny Dzień Dziecka – Moto Show

Kiedy i gdzie: 01.06., Moto Park Ułęż

Dla kogo: dla tych, co chcieliby ujeżdżać konie mechaniczne

Prawko można zdobyć dopiero od 18. roku życia, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już wcześniej podziwiać najlepszych kierowców w akcji! Taką okazję gwarantują organizatorzy Motoryzacyjnego Dnia Dziecka. Na torze w lubelskim Ułężu odbędą się wyścigi na dystansie 1/4 mili, ale też loty helikopterem, pokazy motocykli, stuningowanych klasyków oraz youngtimerów. Wydarzenie przygotowują ludzie z pasją, którzy dobrze wiedzą, że miłość do samochodów nie ma granic wiekowych.

Grafika promująca Motoryzacyjny Dzień Dziecka / materiały prasowe

Szybkie samochody na wyciągnięcie ręki? Nie może was tam zabraknąć!

Dzień Dziecka 2024: ZooEgzotyka Warszawa

Kiedy i gdzie: 02.06., OSiR Praga-Południe, ul. Siennicka 40B

Dla kogo: dla tych, którzy wiedzą, ile odnóży ma pająk

ZooEgzotyka to cykl ogólnopolskich wydarzeń adresowanych do miłośników szeroko rozumianej egzotycznej flory i fauny. Podczas nich zdobędziecie akcesoria do swoich terrariów, zobaczycie gady, płazy i owady z całego świata, a także wypatrzycie najbardziej nieoczywiste rośliny doniczkowe. Hodowcy i właściciele sklepów z całego kraju chętnie podzielą się swoją bogatą wiedzą i zajawką.

Twarzą w twarz z okazami z całego świata. Złapcie bilety na te targi!

TyDzień Dziecka: Slidepark Millenium Hall

Kiedy i gdzie: 27.05.-02.06., Rzeszów, al. Kopisto 1

Dla kogo: dla miejskich akrobatów

W Rzeszowie Dzień Dziecka nie trwa 24 godzin, tylko cały tydzień! Slidepark znajdujący się tuż obok centrum handlowego Millenium Hall już w poniedziałek rozpoczął wielką celebrację. Na zwinne dzieciaki czekają m.in. tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, eurobungee, zjeżdżalnie oraz dmuchane place zabaw. Po dzikich harcach organizatorzy zachęcają do uzupełnienia kalorii w strefie gastronomicznej. Najpierw salta, potem zasłużona wata cukrowa.

Zainteresowani? Spróbujcie tego na żywo!

Dzień Dziecka 2024: Gdzie się kryją zmysły?

Kiedy i gdzie: 01.-02.06., Warszawa, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Dla kogo: dla ciekawskich tancerzy

W nadchodzący weekend Nowy Teatr wystawia wieczorami Przemianę Grzegorza Jaremko, czyli nieoczywisty retelling opowiadania Franza Kafki. W ciągu dnia młodsi widzowie będą za to mogli ponownie zobaczyć znany i lubiany spektakl Renaty Piotrowskiej-Auffret. Przedstawienie adresowane do dzieci w wieku 4+ to teatralna odpowiedź na blockbuster W głowie się nie mieści. Reżyserka z pomocą ruchu, tańca i form plastycznych stymuluje różne zmysły. Trudno nie dać się ponieść zabawie!

Plakat spektaklu Gdzie się kryją zmysły? Renaty Piotrowskiej-Auffret, który zobaczymy w warszawskim Nowym Teatrze

Przeczytajcie naszą rozmowę z twórczynią spektaklu!

Dzień Dziecka w Białołęckim Ośrodku Kultury

Kiedy i gdzie: 01.-02.06., Warszawa, ul. van Gogha 1, Park Picassa

Dla kogo: dla fanów komiksu i kultury

Sprawdź też
Dua Lipa Camden

Białołęcki Ośrodek Kultury nie poprzestał na jednej atrakcji. Wszyscy zainteresowani aż do końca maja mogą wziąć udział w konkursie plastycznym Wszyscy jesteśmy kulturą. W sobotę odbędą się warsztaty komiksowe zainspirowane przygodami najsłynniejszego kota na świecie, Garfielda. Dzień później pięcioosobowy zespół Projekt Muzyka połączy zaś przyjemne z pożytecznym. Posłuchamy w plenerze trochę muzyki, a przy okazji poszerzymy wiedzę na temat najrozmaitszych instrumentów.

Dzień Dziecka 2024
Grafika promująca obchody Dnia Dziecka w Białołęckim Domu Kultury / materiały prasowe

Dzień Dziecka 2024: A może trampoliny?

Kiedy i gdzie: cały czas, Warszawa, ul. Wał Miedzeszyński 646, ul. Dalanowska 29

Dla kogo: dla dzieciaków, które lubią skakać na głęboką wodę

Dzieciakom o niespożytej energii polecamy wizytę w jednym z dwóch stołecznych parków trampolin. Ten, kto uważa, że zabawa w Hangarze 646 ogranicza się tylko do monotonnego skakania, stanowczo się myli. Atrakcji w obu warszawskich kompleksach starczy na cały dzień rozrywki. Są tu wymiatacze, ścianki wspinaczkowe wykorzystujące potencjał rozszerzonej rzeczywistości, tory przeszkód i zjeżdżalnie. Dla najwytrwalszych zawodników idealna okaże się zaś strefa gladiatorów.

Zarezerwujcie wstęp do Hangaru 646!

Wystawa w Art Box Experience

Kiedy i gdzie: 01.-02.06., Warszawa, ul. Żelazna 51/53

Dla kogo: dla przyszłych malarzy

Na sam koniec zostawiliśmy trochę sztuki. Art Box Experience, które mieści się w Fabryce Norblina, daleko do zwykłego muzeum z eksponatami. Dzieł najwybitniejszych twórców doświadczymy tu za pośrednictwem wielu zmysłów. Ożywione obrazy i immersyjne pejzaże dźwiękowe zachęcają do bliższego zapoznania się z dorobkiem artystów. Poza tym – nie bójmy się tego napisać wprost – świetnie wychodzą na zdjęciach oraz nagraniach.

W najbliższy weekend wszyscy niepełnoletni goście bezpłatnie odwiedzą galerię. Zapoznają się tam z niezwykłym stylem bodaj najsłynniejszej meksykańskiej malarki, Fridy Kahlo. Jej wielobarwne obrazy zawierające mnóstwo odniesień do kultury ludowej, feminizmu i przyrody na długo zostają w pamięci.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone