Czytasz
Znamy datę Grammy 2025. Kiedy odbędzie się wielka gala?

Znamy datę Grammy 2025. Kiedy odbędzie się wielka gala?

Grammy 2025

Akademia zdradza powoli szczegóły dotyczące Grammy 2025. Właśnie poznaliśmy datę i miejsce. A co z nominacjami?

Kobiety na szczycie

Emocje po tegorocznym rozdaniu nagród Grammy zdążyły już raczej opaść. Przypominamy – niekwestionowaną królową została Taylor Swift, która nie tylko zdobyła dwie statuetki, ale też ustanowiła rekord, wygrywając w kategorii Album Roku aż cztery razy z rzędu. W sumie artystka może pochwalić się 14 nagrodami, ale porównując wynik ten do Beyoncé, mającej ich aż 32, Taylor ma co robić w przyszłości.

Dość już jednak o ubiegłym roku, bo powoli szykujemy się do Grammy 2025. National Academy of Recording Arts and Sciences opublikowała zarówno termin wydarzenia, jak i dzień, w którym poznamy nominowanych. W tej ostatniej kwestii internet swoje przypuszczenia ma natomiast od dawna.

Po nocy przychodzi dzień, a Drake krytykuje Grammy. Te nagrody g*wno znaczą!

Grammy 2025: data i pierwsze typy

67. edycja odbędzie się 2 lutego 2025 roku w Crypto.com Arenie w Los Angeles. Oficjalny stream znajdziecie na platformie CBS, a nagranie z imprezy zostanie później udostępnione w ramach usługi na żądanie w Paramount+. O tym, kto będzie w tym roku walczył o jedne z najważniejszych nagród w świecie muzycznym, dowiemy się 8 listopada tego roku. Pod uwagę brane będą utwory i albumy wydane między 16 września 2023 a 30 sierpnia 2024.

Nie musimy jednak czekać do jesieni, żeby trochę pogdybać odnośnie do nominacji. Ponownie pretendentką do zgarnięcia Grammy za Album Roku jest Taylor Swift. Piosenkarka wydała niedawno The Tortured Poets Department, a ten od momentu premiery nie schodzi z listy Billboard 200, na której od pięciu tygodni zajmuje pierwsze miejsce. Według raportu Luminate sprzedaż tylko w ostatnim tygodniu, kończącym się 23 maja, wyniosła aż 378 tysięcy jednostek. Ciężko się dziwić – trylion wersji deluxe robi swoje.

Sprawdź też
Łydka Grubasa

Wysoko na liście bukmacherów i słuchaczy plasuje się również Beyoncé i jej Cowboy Carter. Niektórzy pokochali wydawnictwo za country-vibe, stawiając go nawet wyżej niż Lemonade, inni wyłączają Texas Hold’em po pierwszej nutce. Wynik 91/100 na Metacriticu mówi swoje, ale czy członkowie Akademii przeglądają Metacritica? Wśród pozostałych typowanych do zwycięstwa w najważniejszych kategoriach znaleźli się jeszcze m.in. Kendrick Lamar, Billie Eilish, Ariana Grande, Kacey Musgraves, Chris Stapleton, Sabrina Carpenter i Hozier. A jak wy obstawiacie?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone