Czytasz
Nadchodzi niezapowiedziana EP-ka Białasa? Na to wygląda!

Nadchodzi niezapowiedziana EP-ka Białasa? Na to wygląda!

EPka Białasa

Mimo wydania dwóch płyt w 2020 roku oraz albumu związanego z Bonusem RPK w 2021, współzałożyciel SBM Label nie zamierza robić sobie dłuższej przerwy wydawniczej. Niebawem pojawi się nowa EP-ka Białasa?

Wielu mogło myśleć, że Białas zmierza powoli ku zasłużonej emeryturze. Raperowi niedawno urodziła się córka, więc ma bardziej zajmujące rzeczy na głowie niż rapowanie. Jej narodziny MC uczcił utworem o wdzięcznym tytule Zosia.

Najwidoczniej jednak tacierzyństwo nie stało się przeszkodą w dalszym tworzeniu. Wręcz przeciwnie! Rola taty zdaje się kolejną wielką inspiracją w życiu rapera.

Czy ten utwór będzie zawierać EP-ka Białasa?

Głowa Rodziny już za moment?

EP-ka Białasa
EP-ka Białasa

Tytuł jednoznacznie wskazuje, że to płyta narracyjnie nastawiona na perspektywę świeżo upieczonego taty. Przez lata Białas ewoluował jako artysta, a jego rap bardzo dojrzał. Początkującą SB Maffiję reprezentował kompletnie inny MC. Agresywny, uliczny, często zaczepiający innych raperów Beezy to już raczej przeszłość. Zmienił on nieco podejście do świata, a jego wartości życiowe uległy sporej zmianie.

Forma jednak pozostała. Białas to wciąż wielokrotnie rymy, gry słowne, panczlajny i nienaganna technika nawijania. Jego przemiana wydaje się bardzo naturalnym, kolejnym etapem w rozwoju. Najnowszy mini album prawdopodobnie ukaże się publicznie szybciej, niż można by się spodziewać.

Sprawdź też
Otsochodzi piegi

EP-ka Białasa zawsze zwiastuje jakość

Białas ewidentnie potrafi nagrywać krótkie płyty. Jego EP-ka H8 pojawiła się znienacka na początku 2020 roku, a jej koncepcja (wraz z featami) została bardzo ciepło przyjęta. Dodatkowo krótki album wydany z Quebonafide w 2015 o tytule Demówka EP jest już wręcz nowożytnym klasykiem. Nietrudno więc się domyślić, że i tym razem możliwe, iż szykuje się jedna z najciekawszych EP-ek tego roku.

Więcej o polskim rapie przeczytacie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone