Czytasz
Kuban, 2020, Mata… Mamy wysyp nowości w polskim rapie!

Kuban, 2020, Mata… Mamy wysyp nowości w polskim rapie!

Kuban wraca

Jak już wiecie, wydarzyło się naprawdę sporo, a to przecież tylko część rzeczy, które grzeją w ostatnich dniach.

Kuban wrócił!

Najbardziej wyczekiwany powrót na rap-scenie stał się faktem. Kuban wrócił po kilku latach przerwy wydawniczej. Wielu fanów spisało go już na straty, tymczasem otoczony kultem raper z Opoczna faktycznie rozpoczął promocję swojej kolejnej płyty.

Wszystko zaczęło się od bardzo niewinnej zmiany, która zmieniła jednak wszystko: czyli wymiany profilówki na Facebooku.

Kuban wraca
Kuban wraca

Od razu pojawiły się głosy, że być może na konto Kubana włamali się jacyś mandarynkowi hackerzy. Wiecie, błąd, pomyłka… Niebawem jednak zaczęły docierać informacje o tajemniczym muralu w rodzinnym mieście rapera, po czym wieczorem tego samego dnia wszystko było już jasne.

Kuban wraca
Kuban wraca

Czy Spokój to tytuł nadchodzącej płyty? Możemy na razie jedynie spekulować. Tak czy inaczej, niemożliwe stało się możliwe: w tym roku Mikołaj przyniósł nam Kubana. Artystę, o którym, jak się okazało, nigdy nie zapomniano. Sprawdźcie jego najnowszy singiel!

Kuban wraca

Pozostaje nam trzymać kciuki, żeby najnowszy album założyciela Dobzich Ludzi sprostał ogromnym, narosłym przez lata oczekiwaniom.

club2020 z konkretami

O najnowszej zapowiedzi Klubu pisaliśmy szerzej tutaj. W skrócie: po tajemniczym evencie w Gdańsku, który miał miejsce w październiku, nastała kompletna cisza. Całe 2020 zapowiedziało wówczas wspólny projekt, zagrało nawet przedpremierowo kilka utworów… I na tym koniec. Po ponad miesiącu (no, prawie dwóch) oczekiwania w końcu dowiedzieliśmy się odrobinę więcej o tym ambitnym przedsięwzięciu.

Kuban wraca

Emoji kamery sugerują, że w najbliższym czasie nie będziemy dostawać jedynie muzyki, ale również coś w rodzaju vlogów lub mini dokumentów z powstawania całego projektu. No i fajnie, a tymczasem możemy posłuchać pierwszego singla:

Sobel udzielający głosu w Rick and Morty

Niedawno wspominaliśmy o gościnnym udziale Bedoesa oraz Kuqe 2115 w najnowszym serialu Canal+ o tytule Wilk. Okazuje się, że powiązania polskich raperów z popularnymi serialami stają się coraz głębsze.

W dziewiątym odcinku szóstego sezonu produkcji Rick and Morty głosu jednemu z bohaterów drugoplanowych (Rycerzowi Słońca) udzielił Sobel. Oczywiście w dubbingu do polskiej wersji. Artysta jest ogromnym fanem serii, a nawet jego najpopularniejszy utwór, Impreza, jest okraszony jej fragmentem. Co więcej, samo nagrywanie dubbingu było związane z 21. urodzinami artysty.

@kaziu_rapglass

SOBEL podkłada głos pod postać w animacji RICK AND MORTY #sobel #rickandmorty #polskirap

Sprawdź też
Mazury hip-hop Festival

♬ Piękni Ludzie – Sobel

Szpaku w obronie fana

Pora na kącik przywracamy wiarę w ludzkość. Pewien niewinny chłopak był gnębiony w swojej szkole z powodu… słuchania muzyki Szpaka. Tak, dobrze słyszycie. I to nie jest historia z 2017. W jego szkole pojawiło się nawet zdjęcie z dorysowaną pewną męską częścią ciała. Cała ta sprawa dotarła do samego rapera, który natychmiast zareagował w następujący sposób:

Screenshot via Lil Konon

Poszkodowany pokazał również zrzut ekranu, który udowadnia, że Szpaku odezwał się do niego w prywatnej wiadomości i obiecał, że już po GUGU Festivalu postara się z nim spotkać. Szpaku wielokrotnie podkreślał chęć niesienia pomocy dzieciakom znajdującym się w ciężkich sytuacjach życiowych. Jak widać, przekaz jego tekstów okazał się słowny. [Everyone liked that].

Mata w Dubaju

Mata zaatakował niedawno streamingi dwoma nowymi utworami. Obie piosenki są o złamanym sercu i zostały zatytułowane emotikonami: 🙁 i </3. Do pierwszej z nich (czyli do smutnej buźki) dopiero co wleciał pełnoprawny klip prosto z Dubaju.

Za video odpowiada UFOSLIDE, a sam teledysk jest bogaty w różne animacje i specjalne efekty.

Mata już niedługo na żywo
w dwóch polskich miastach. Łapcie bilety!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone