Czytasz
Eseje, streamingi i płyta – oto szczegóły tegorocznego Unsound Festival

Eseje, streamingi i płyta – oto szczegóły tegorocznego Unsound Festival

Unsound Festival Intermission ogłoszenie news online patreon

Będzie to dla nas bardzo dziwny październik, bowiem Unsound Festival odbędzie się w tym roku wyłącznie w formule online.

Streamingi to jednakże nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla nas organizatorzy krakowskiego Unsound Festivalu. Poznaliśmy właśnie szczegóły dotyczące tegorocznej edycji, której motyw przewodni brzmi Intermission.

Zacznijmy od informacji, że tegoroczny Unsound odbywać się będzie online w dniach 1-11 października. Najważniejszym punktem programu 2020 będzie wydawnictwo zatytułowane Intermission, na które składają się specjalnie zamówione przez organizatorów eseje oraz premierowe utwory.

Jak dodają organizatorzy: „„Intermission” to antrakt, przerwa między dwoma częściami koncertu lub przedstawienia. Coś, co jest jednocześnie „po” i „przed”. Tytuł publikacji dobrze oddaje charakter 2020 roku, pełnego sprzeczności i napięć, kiedy wszystko zostało wstrzymane, ale z drugiej strony, wcale się nie zatrzymało. Roku pełnego zmian, które prowadzą w niewiadomym kierunku.”

Całość ukaże się 16 listopada, a zamówienia można już składać za pośrednictwem strony Unsound Festival. Co więcej, organizatorzy odpalili zrzutkę na platformie Patreon, gdzie można również zarezerwować karnet na przyszłoroczną, miejmy nadzieję, „normalną” edycję.

A co słychać w programie tegorocznej odsłony Unsoundu? Zagrają m.in. 700 Bliss, czyli duet, w skład którego wchodzą Moor Mother i DJ Haram. Wizuale do ich muzyki zapewni polski kolektyw Pussykrew. Będziemy również świadkami interpretowania kompozycji producentki Jlin przez Huberta Zemlera i Miłosza Pękalę, a wszystko odbędzie za pośrednictwem Zooma.

Nie kto inny, a sam Kode9 rozwinie swój esej z książki Intermission w formie audiowizualnego performansu. Z kolei Deforrest Brown Jr. i James Hoff „przedstawią z perspektywy geograficznej burzliwą historię relacji rasowych w USA, wykorzystując do tego dźwięk, nagrania terenowe, video oraz przejmując komercyjne systemy map dostępnych w sieci.” Oczywiście za pośrednictwem internetu.

Oprócz nich, podczas festiwalu wystąpią również Chris Watson, Kristen Gallernaux oraz Joel Stern i James Parker z kolektywu Liquid Architecture. Jeśli chodzi o program dyskusji i warsztatów w ramach Unsoundu 2020 to będzie on związany z tematami, które zostały podjęte w książce Intermission, a gośćmi będą między innymi zaproszone autorki i autorzy.

Sprawdź też

Pamiętajcie, że oprócz docelowego Unsoundu, we wrześniu w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Ephemera. Będzie to interdyscyplinarne wydarzenie podczas którego wystąpią m.in. Lyra Pramuk, Hildur Guðnadóttir, Alex Baczyński-Jenkins czy Antonina Nowacka.

Bilety na koncerty islandzkiej kompozytorki dostępne są w Going.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone