Czytasz
Eurowizja? Mamy ją w domu. Tych artystów zobaczymy w Polsce

Eurowizja? Mamy ją w domu. Tych artystów zobaczymy w Polsce

Eurowizja

Eurowizja rok w rok budzi emocje w krajach naszego kontynentu. Sprawdziliśmy, którzy reprezentanci swoich krajów pojawią się nad Wisłą.

Vesna aż trzy razy w Polsce

Czeska grupa Vesna, która łączy folk z popem i używa przy tym wielu słowiańskich języków, została jednym z najważniejszych objawień tegorocznej Eurowizji. Nie powinno zatem dziwić, że w listopadzie zagra aż trzy koncerty w naszym kraju. Na trasie zespołu znalazły się Kraków, Poznań i Warszawa, a wszelkie szczegóły znajdziecie poniżej!

Bilety na koncerty Vesny znajdziecie tutaj!

Blanka na Festiwalu Zdobywców Fryderyków

Blanka to jedna z tych artystek, których początki kariery są naraz widowiskowe, masowe i niejednoznaczne. Artystka zaprezentowała się niedawno na Eurowizji, a już za moment dopisze kolejne osiągnięcie, jakim będzie występ w trakcie Festiwalu Zdobywców Fryderyków w Szczecinku. Jej koncert odbędzie się 15 lipca.

Bilety na koncert Blanki znajdziecie tutaj!

W tym miejscu warto wspomnieć, że niedawno napisaliśmy o line-upie tego wydarzenia i innym gościu specjalnym, którym został Mata. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to zapraszamy tutaj!

Eurowizja: Go_A i Kalush Orchestra na FEST Festivalu

Go_A oraz Kalush Orchestra już 9 i 10 sierpnia wystąpią na FEST Festivalu w Parku Śląskim w Chorzowie. Dodajmy, że przez pięć dni możemy również zobaczyć wielu innych artystów z kraju i ze świata. Na pewno będzie to doświadczenie nie do zapomnienia.

Go_A doskonale łączy elektronikę z ukraińską muzyką etniczną. Ich udział w Międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizji był ogromnym krokiem naprzód dla zespołu, a zajęcie piątego miejsca – naprawdę znaczącym osiągnięciem.

Bilety na FEST Festival znajdziecie tutaj!

Natomiast Kalush Orchestra, folkowo-rapowemu zespołowi, zwycięstwo w Eurowizji w 2022 roku przyniósł utwór Stefania. Przez swoją muzykę i przesłanie z pewnością dotrą do publiczności na FEST Festivalu, wzbudzając empatię i pobudzając świadomość dotyczącą trwających wydarzeń w Ukrainie.

Dadi Freyr z koncertem z I’m doing a tour

Już 12 września Dadi Freyr wystąpi w Palladium w Warszawie, gdzie będziecie mogli usłyszeć debiutancką płytę na żywo.

Muzyk spędził ponad dekadę na komponowaniu, zanim jego kariera nabrała nagłego rozpędu dzięki utworowi Think About Things. Ten utwór stał się niespodziewanym przebojem, który z dnia na dzień zdobył ogromną popularność. W 2021 roku Dadi reprezentował Islandię na Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajął czwarte miejsce, co przyniosło mu kolejne uznanie.

Sprawdź też
Taylor Swift Najbardziej wpływowi muzycy

Bilety na ten koncert znajdziecie tutaj!

Na fali tego sukcesu przez cały ubiegły rok artysta intensywnie koncertował na całym świecie. W 2023 artysta planuje wydanie debiutanckiego albumu zatytułowanego I’m Making An Album. Jednakże wydanie tego krążka będzie miało nietypowy format, ponieważ zostanie on opublikowany stopniowo w trzech częściach.

Sudden Lights

24 października w klubie Hydrozagadka w Warszawie wystąpi Sudden Lights. Ten łotewski skład powstał w 2012 i składa się z czterech osób. Jego twórczość łączy pop, muzykę alternatywną i elementy rocka. Ich utwory mają nie tylko chwytliwy charakter, ale również emanują melancholią.

Eurowizja to nie wszystko. Bilety na polski koncert znajdziecie tutaj!

Do tej pory wydali trzy albumy. Ostatnia pozycja w jego dyskografii to Miljards vasaru w zeszłym roku. Popularny i wysoko oceniany zespół wygrał preselekcje Supernova 2023 ze swoim utworem Aijā, co zapewniło mu udział w tegorocznej Eurowizji.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone