Czytasz
Na które festiwale rapowe warto pojechać w sezonie 2023?

Na które festiwale rapowe warto pojechać w sezonie 2023?

festiwale rapowe

Sezon festiwalowy już tuż, tuż. Oferta rymobitowa na polskich festiwalach rozrosła się do ogromnych rozmiarów. Na jakie festiwale rapowe jednak warto się wybrać w 2023 roku? Podpowiadamy!

Nadchodzą pierwsze cieplejsze dni, ale dobrze wiemy, że najlepsze jeszcze przed nami. Upał, przyjazne okoliczności przyrody, schłodzony napój w łapie, hip-hop uderzający ze sceny… Kto raz tego doświadczył, ten prawdopodobnie chce przeżyć to znowu. Oto nasze propozycje dotyczące tego, na które festiwale rapowe warto w tym roku rzucić okiem, no i oczywiście uchem.

SBM FFestival

Nie brakuje głosów, że to najważniejszy festiwal rapowy w Polsce. Na pewno za to mówimy o wydarzeniu jedynym w swoim rodzaju. To w końcu inicjatywa powołana do życia przez wytwórnię, która ma korzenie w rapie i jest swego rodzaju jej showcase’em. Ale przecież nie tylko, bo na scenie prezentują się również osoby zaprzyjaźnione z labelem.

W tym roku SBM FFestival odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia na warszawskim Lotnisku Bemowo. Dotychczasowo ogłoszony line-up znajdziecie w tym miejscu, a my tylko dodamy, że Mata pojawi się na tym wydarzeniu w podwójnej roli. Stanie się tak, ponieważ ogłoszono, iż będzie również pełnić funkcję dyrektora artystycznego pierwszego dnia festiwalu.

Bilety na SBM FFestival znajdziecie tutaj!

3ERA FESTIVAL

Polski rynek rapowy przyzwyczaił nas do tego, że festiwale nie trwają raczej jeden dzień. Można zatem powiedzieć, że 3ERA, za którą odpowiadają Szczyl i Reza Future, idzie trochę pod prąd. Ale raz, że nie ma w tym nic złego, a dwa – również line-up nie jest tu standardowy.

Oprócz największych gwiazd branży pojawią się choćby tak rzadko bookowani przy okazji dużych inicjatyw artyści jak Mosa.tech, Ziomcy, Tonfa, Cichoń, Hubert., Immortal Onion czy USO 9001. Niezależnie, czy 1 września idziecie do szkoły, czy też nie, wpadajcie śmiało na gdańską Ulicę Elektryków!

Bilety na 3ERA FESTIVAL znajdziecie w tym miejscu!

Lech Polish Hip-Hop Festival

Lech to przede wszystkim festiwal z długą tradycją. Dziesięć lat sukcesów zainspirowało kierownictwo święta hip-hopu w Płocku do podjęcia kilku innowacyjnych działań i wprowadzenia zmian w formule.

Wśród nich znajduje się nowa identyfikacja wizualna i przede wszystkim nowa data. Wydarzenie, zazwyczaj kojarzone z sierpniem, odbędzie się w dniach 6-8 lipca na plaży w Płocku i zostanie wzbogacone o nowe strefy, lepszą infrastrukturę oraz dodatkowe przestrzenie. Co więcej, festiwal zostanie połączony z Lech Polish Hip-Hop Music Awards, czyli ceremonią nagród dla twórców muzyki rapowej!

Line-up i bilety na Lecha znajdziecie tutaj!

Festiwale rapowe 2023

Sun Festival

Sun Festival pojawił się w 2022 roku i od razu wszedł do ścisłej czołówki rapowych wydarzeń w Polsce. Entuzjastów hip-hopu zachęcił zarówno ciekawym line-upem, jak i pięknym nadmorskim terenem umiejscowionym w Kołobrzegu. Oldschoolowy i newschoolowy rap zawita nad morze już 28 lipca i zabawi tam do 30!

Sprawdź też
Lollapalooza serial

Line-up i bilety na Suna znajdziecie tutaj!

Festiwale rapowe 2023

CLOUT Festival

Żeby odpocząć na moment od naszego rodzimego podwórka, pochylmy się nad najbardziej niepolskim wydarzeniem tego roku. CLOUT Festival to przede wszystkim zagraniczne ikony trapu i generalnie współczesnego hip-hopu. Headlinerem tegorocznej edycji jest Lil Uzi Vert, ale to tylko wierzchołek góry lodowej mocnych ksyw widniejących w tym line-upie.

Line-up u bilety na CLOUTA znajdziecie tutaj!

FEST Festival

Wprawdzie nie jest to w pełni hip-hopowy festiwal, ale ciężko pominąć FESTA, biorąc pod uwagę, jakie postacie w tym roku zebrał. Wystąpią między innymi Aitch, Bladee, ASAP Ferg czy polscy mainstreamowcy tacy jak Oki i Gibbs. Chorzowski park jako lokalizacja również robi swoje, jeśli chodzi o przyciąganie kolejnych zainteresowanych. Jest to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na zorganizowanie festiwalu w naszym kraju.

Line-up i bilety na FESTA znajdziecie tutaj!

Co miasto, to nowy hip-hopowy event

Rap stał się tak ogromnym mainstreamem, że niemalże każde miasto w Polsce ochoczo tworzy własne wydarzenia skupiające rozmaitych raperów. Swoje festiwale rapowe mają między innymi Częstochowa, Poznań, Radom, Olsztyn, Kielce, Mrągowo czy Gorzów Wielkopolski. Jest w czym wybierać! Na każdym z tych wydarzeń znajdziemy niepowtarzalną pulę artystów tworzących unikatowy, hip-hopowy klimat.

WBIJAJCIE TEŻ NA NASZEGO TIKTOKA, ŻEBY OBCZAIĆ KULISY I ZERKNĄĆ, JAK KONCERTY WYGLĄDAJĄ OD ZAPLECZA

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone