Czytasz
Przeżyjmy to jeszcze raz. Mamy film z koncertu JIMEK i Goście

Przeżyjmy to jeszcze raz. Mamy film z koncertu JIMEK i Goście

Niezapomniane wykonania, raperzy z bliska i backstage z prób i przygotowań. Mamy dla Was ekskluzywny film koncertu JIMEK i Goście: Historia Polskiego Hip-Hopu

Historyczne chwile czasem wkradają się do rzeczywistości ukradkiem, a doświadczający je nawet nie zdają sobie sprawy z ich rangi. W niedzielę było inaczej – pisaliśmy w relacji z koncertu JIMKA na warszawskim Lotniku Bemowo. I rzeczywiście, już wówczas, stojąc, tańcząc, śpiewając i roniąc łzy wzruszenia pod sceną wiedzieliśmy, że dzieje się coś wyjątkowego. Coś, co na stałe zapisze się na kartach rapowych dziejów.

JIMEK i Quebonafide, fot. Hubert Grygielewicz

Tym bardziej cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wyjątkowym, ekskluzywnym materiałem wideo. Podejrzycie w nim proces powstawania tego niezapomnianego widowiska. Przy pracy zobaczycie nie tylko JIMKA i jego nieustraszoną orkiestrę, ale też raperów, którzy wzięli udział w projekcie. Jak pamiętacie, w ramach wydarzenia wystąpili: Molesta Ewenement, Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Mor W.A., O.S.T.R., TEDE, Płomień 81, Sokół, Tede, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład, Bedoes, Szczyl, Kizo, PRO8L3M, Żabson, WRR i Quebonafide. Każde z artystów i artystek z tej listy, skonfrontowane z potężną mocą 70-osobowego składu instrumentalistów i autorskimi interpretacjami JIMKA, przeżywało silne emocje – od wzruszenia czy nostalgii przez zaciekawienie, radość po euforię. Film pozwala przeżyć je razem z nimi.

JIMEK i Bedoes, fot. Hubert Grygielewicz

Koncert stał się pięknym hołdem dla całego gatunku i wszystkich osób, które tworzą go od kilku dekad. Legendarnym hitom zaproszonych na scenę artystów towarzyszył wyjątkowy medley, złożony z instrumentalnych wersji kultowych rapowych utworów. Na tej liście nie zabrakło kawałków Łony, Fisza, Pei, Paktofoniki czy Stereofonii. JIMEK nie byłby sobą, gdyby w całej tej rollercoasterowej playliście nie znalazł miejsca również na niespodziankę. Wplótł w nią klasyka muzyki poważnej, czyli Mozarta.

JIMEK i Goście: jakie kawałki usłyszeliśmy?

W kilkuminutowym wideo obejrzycie to, co do tej pory było niedostępne dla szerokiej publiczności. Znajdziecie w nim nie tylko bliskie ujęcia ze sceny, ale też materiał, zarejestrowany w czasie prób do koncertu i gorące emocje na backstage’u. Możemy zdradzić, że to nie koniec niespodzianek, które związane są z projektem JIMEK i Goście. Wkrótce wydany zostanie autorski medley, a potem… przekonacie się już niedługo!

Sprawdź też

A teraz, nie przedłużając – odpalajcie i oglądajcie film z koncertu JIMEK i Goście: Historia Polskiego Hip-Hopu.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone