Czytasz
Fryderyk Chopin pokonany. Tribbs największym Polakiem w historii Spotify!

Fryderyk Chopin pokonany. Tribbs największym Polakiem w historii Spotify!

Tribbs

Lewandowski słucha go przed meczem, a Chopin pośmiertnie oddaje mu koronę. Mamy nowego króla polskiego Spotify. Został nim Tribbs.

Tribbs: skąd ten hype?

Chociaż teraz znamy go głównie z elektroniki, to nie od razu stanął za konsolą. Na początku swojej drogi Tribbs był muzykiem sesyjnym – grał na gitarze basowej dla m.in. Sound’n’Grace, Lanberry i Natalii Szroeder. Po kilku latach stwierdził, że stresujące koncerty i wielogodzinne podróże nie są dla niego najlepszym rozwiązaniem. Wtedy narodziła się myśl o zostaniu producentem. Nie da się ukryć, że lepszej decyzji podjąć nie mógł.

Pierwszy duży projekt to Linia Nocna założona wraz z Moniką Mimi Wydrzyńską. Duet wydał w 2018 roku debiutancki krążek Znikam na chwilę, zresztą nominowany do Fryderyków. Jednak to rok 2021 był przełomowym dla Tribbsa jako solowego artysty. Do sieci trafił cover Budki Suflera, Bal wszystkich świętych, co pozwoliło na stałe zagościć w mainstreamie. Radio go pokochało, więc pokusił się o jeszcze jedną interpretację ponadczasowego hitu. Tym razem wybrał Ostatni raz zatańczysz ze mną Krzysztofa Krawczyka.

Dalej poszło już gładko. Virale na TikToku, produkowanie kawałków na Eurowizję, wydany końcówką 2023 roku album, na którym pojawiło się sporo znanych nazwisk, kolejne hity, przeróbki polskich klasyków… Można go lubić lub nie, ale trzeba przyznać, że Tribbs zadziwiająco zgrabnie miesza sukces międzynarodowy (współpracował przecież z takimi graczami jak Oliver Heldens, Alok, Laidback Luke, R3hab czy Timmy Trumpet) z występami podczas Sylwestra z Polsatem. Nic dziwnego, że został największym Polakiem.

kets4eki: rodzice są bardzo supportive, update’uję ich na bieżąco [WYWIAD]

Klasyka przegrała z mikserem

Liczby nie kłamią. Chociaż do Wrapped się nie załapał, to Tribbs znalazł się na czele listy polskich artystów z największą liczbą słuchaczy w danym miesiącu. Artystę w lutym śledziło aż 7,3 miliona osób. Dla porównania: niedościgniony do niedawna Chopin przegrywa z niebieskowłosym producentem, bo ma na koncie 7,1 miliona.

Sprawdź też
Cher

Czy poza Chopinem istnieje ktoś, kto zagraża Tribbsowi? Niespecjalnie. Reszta stawki mogłaby o takich wynikach pomarzyć. Dla przykładu: Taco Hemingway zdobył 2,2 miliona słuchaczy, sanah 2,4 miliona, Dawid Podsiadło 2,7 miliona, a Bedoes 2,8 miliona. Nieźle radzi sobie również perełka na rynku towarów eksportowych, kets4eki, bo ma 3,1 miliona.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone