Czytasz
Gdzie zjeść kolację w Krakowie? Mamy dla Was pewien HINT

Gdzie zjeść kolację w Krakowie? Mamy dla Was pewien HINT

Restauracja HINT Food&Frinks okazała się być jednym z najpyszniejszych punktów na mapie Krakowa. Dobra wiadomość? Do 13 listopada skorzystacie z promocyjnego menu w ramach Restaurant Week.

Jak o sobie mówią: Restaurację Hint Food&Drinks w PURO Kraków szczególnie polecamy wieczorem – według nas wtedy najlepiej można poczuć charakter tego miejsca. Ma w sobie coś relaksującego. I rzeczywiście, wizyta po zmroku pozwala w pełni docenić przestronne wnętrze, wypełnione dyskretnym światłem i delikatnymi zapachami jedzenia. W menu eklektyczny wybór dań od maczanki krakowskiej z sezonowanej wieprzowiny, przez pieczonego batata z wegańskim “parmezanem” po falafela z karczochami (!). Idealne miejsce na kolację w Krakowie.

Restaurant Week w HINT Food&Drinks

Spoiler alert: wszystko było przepyszne. Serio PRZEpyszne. Każdy wariant restaurantweekowego menu był pieczołowicie przemyślany i idealnie smakowo zbalansowany. Pojedyncze potrawy robiły wrażenie, ale o jakości doświadczenia najlepiej świadczy, jak podawane kolejno wzajemnie się uzupełniały.

W menu A startujemy od involtini z bakłażana. Po włosku voltare oznacza obracanie, zatem przystawka to nic innego jak małe zawijaski, czy jak wolicie zraziki. W środku czekają jęczmień, pomidory i solona ricotta.

kolację w Krakowie
Co na kolację w Krakowie? Może bakłażanowe zawijaski

Menu B to zawijaski nieco bardziej orientalne. Szarpana kaczka w płaszczyku z ciasta ryżowego podlana bulionem grzybowym, który miałam ochotę wypić prosto z pięknej ceramiki. Do tego odrobina świeżych ziół i hit gotowy.

kolację w Krakowie

Przechodzimy do dania głównego. Kto tęsknił za grzybowym bulionem z menu B, teraz ma szansę skosztować leśnych przysmaków w menu A pod postacią risotto z pieczoną dynią, grzybami i szałwią (na zdjęciu). Menu B to z kolei troć w towarzystwie czarnej soczewicy, kopru włoskiego i subtelnej konfitury pomidorowej.

Sprawdź też

kolację w Krakowie

Gotowi na spotkanie z deserami? Menu A to semifreddo śliwkowe. Do tego sos angielski z brandy i kardamonem. Poezja smaku. W menu B dostaniemy natomiast mille feuille z białą czekoladą oraz gruszką.

Wolisz jedzenie w Warszawie? Sprawdź, co zjesz w Jeff’s

HINT Food&Drinks znajdziecie w Krakowie przy ul. Ogrodowej 10 (blisko dworca PKP Kraków Główny). Otwarte 7 dni w tygodniu od 12 do 21. Menu Restaurant Weeka w cenie 69 zł za osobę zawiera przystawkę, danie główne, deser i welcome drinka. Można z pieskiem!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone