Czytasz
Green ZOO Festival ogłasza program – Black Lips, Tamaryn i inni

Green ZOO Festival ogłasza program – Black Lips, Tamaryn i inni

Green Zoo Festival
Nieco ponad dwa tygodnie, a w ciągu nich 7 niesamowitych koncertów muzyki alternatywnej, gitarowej i elektronicznej, składających się na krakowski Green ZOO Festival. W stolicy małopolski między 24 maja a 15 czerwca zagrają m.in. Spencer Krug, Black Lips i Stonerror. Karnet i bilety na pojedyncze wydarzenia u nas.

Green ZOO Festival odbędzie się w Krakowie już po raz 9. Niezależny i miejski festiwal tworzony przez ekipę Front Row Heroes wykorzystuje dwie lokalizacje – Klub Re i Betel. Od początku swojego istnienia zwraca uwagę na najciekawsze zjawiska rodzimej sceny, łącząc to z atrakcyjnymi muzycznymi propozycjami z całego świata. Jednym z highlightów będzie występ Black Lips, gitarowej energii z Atlanty w duchu DIY, w której nie brak wycieczek do punku, bluesa i rocka. Zespół po trzech latach wydawniczej abstynencji powraca z albumem “Satan’s graffiti or God’s art?”. Obok nich będziemy mogli usłyszeć Cocaine Piss, punkowy rollercoaster pełen szalonej inwencji.

Innym gościem ze Stanów będą Xeno & Oaklander, duet poszukujący minimalistycznych środków wyrazu w elektronicznych obszarach. Po nich DJ set od związanej z krakowską sceną Charlie. W programie czekają nas też przystanki bardziej nieoczywiste. Jak Crying High, czyli projekt kanadyjskiego artysty D Kleisera, w ramach którego dźwięki takie jak disco czy EBM zostają spowolnione w celu stworzenia tła pod zmierzanie się z różnymi myślami i emocjami. Innego rodzaju marzycielstwo będzie do wyłapania u Tamaryn. Jej ostatni album, “Dreaming the Dark” to intensywna emocjonalna przejażdżka po świecie dźwięków inspirowanych m.in. shoegazem czy synthpopem. Jednak prawdziwy charakter materiału wyznaczają różnorodne eksperymenty, od perkusyjnych po wokalne.

“Zapraszamy Was jak co roku zielono, niech każdy kwitnący krzak będzie plakatem i skieruje Was na dobry koncert. Tych będzie sporo – i tych romantycznych, i elektronicznych i tych rockowych.”

Pełen program Green ZOO Festival – artystów i daty wydarzeń możecie sprawdzić na naszej stronie i za pośrednictwem aplikacji. Tam możecie też kupić zarówno karnet, jak i wejściówki na pojedyncze wydarzenia.

KARNET | PEŁEN PROGRAM + BILETY

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone