Czytasz
Grimes, Kali Uchis i Iggy Pop w kalendarzu Pirelli (ale nie na golasa)

Grimes, Kali Uchis i Iggy Pop w kalendarzu Pirelli (ale nie na golasa)

Na kartach prestiżowej publikacji, słynnego kalendarza Pirelli, zagości selekcja gwiazd szeroko pojętego popu – Grimes, Kali Uchis i Saweetie, a także Iggy Pop i Cher. Tegoroczny motyw przewodni to “bycie w trasie” – widzimy zatem artystów i artystki w trakcie różnych etapów wokół koncertów – przygotowania, backstage czy przeżywające po-występową nostalgię. 

Wszystkie odcienie emocji towarzyszące graniu na żywo – intymne portrety gwiazd – Grimes, Kali Uchis czy Iggiego Popa wypełnią strony kalendarzowego wydarzenia roku. Zdjęcia zrobiono w LA i na włoskim Capri.

Po drugiej stronie obiektywu stanął Bryan Adams – piosenkarz, odpowiedzialny za hity z lat 80. i 90., które wywoływały fale masowego wzruszenia. Ktoś tutaj nie zna (Everything I Do) I Do It for You? Nie wszyscy fani muzyka zdają sobie sprawę, że jest on uznanym artystą związanym z medium fotografii, od lat pracującym z magazynami modowymi i galeriami sztuki.

Kalendarz Pirelli to publikacja ikoniczna. Nazwa pochodzi od – tak, zgadliście – włoskiego producenta opon Pirelli. Pierwsze egzemplarze kalendarza trafiły do druku w latach 60. Początkowo wypełniały je akty aktorek i modelek, by stopniowo ewoluować w stronę artystycznego wydarzenia. Nad jego produkcją czuwają najgłośniejsze nazwiska branży. Są tu więc wybitni fotografowie i fotografki, a modelami i modelkami kalendarza zostają największe gwiazdy. Transformacji poddano również formułę kalendarza – hiperseksualizacja ustąpiła miejsca walorom czysto artystycznym. 

Premiera edycji 2022 już w listopadzie 2021. 

Sprawdź też
Kiosk

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone