Czytasz
Bass Astral x Igo kończą działalność 🙁… wydaniem płyty 🙃 x pożegnalną trasą koncertową

Bass Astral x Igo kończą działalność 🙁… wydaniem płyty 🙃 x pożegnalną trasą koncertową

Podobno wszystko, co dobre, szybko się kończy. Czasami za szybko. Bass Astral x Igo, podjęli właśnie decyzję o zakończeniu kariery. Na pożegnanie przygotowali wyjątkową trasę koncertową, Last Dance oraz album – Satellite.

Kuba Tracz i Igor Walaszek nieprzerwanie od 2015 roku prezentowali niezwykłą wizję elektronicznego popu. Przez ten czas zdążyli wydać dwa albumy, Discobolus i Orell i zagrać wiele niezapomnianych koncertów. Swój czas dzielili również na inne, często zaskakujące, projekty. Igo współtworzył niedawno galę Bestsellery Empiku, której był dyrektorem artystycznym i twórcą wszystkich aranżacji. Efekty jego pracy możecie zobaczyć na tym filmie:

t.A.T.u., Daft Punk, Bass Astral x Igo… kiedy duety WHAMią serca fanomRozpad zespołu to niemałe zaskoczenie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że panowie są na muzycznym szczycie. Wygląda jednak, że jest to decyzja przemyślana i starannie zaplanowana – towarzyszyć jej będzie pożegnalna trasa koncertowa oraz wydanie ostatniej płyty długogrającej.


Album, zatytułowany Satellite, ujrzy światło dzienne 27. sierpnia. Jego wydaniu towarzyszyć będzie pożegnalna trasa koncertowa Last Dance w powiększonym, siedmioosobowym zespole. Złoży się na nią 11 koncertów, na których, poza nowym materiałem, usłyszycie stare przeboje grupy w nowych aranżacjach. 


Teledyski: level kosmiczny – TOP5 wideoklipów Bass Astral x Igo

Co sami zainteresowani mają do powiedzenia w sprawie swojego rozstania?

Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te wiele lat wydarzyło się naprawdę sporo. 

Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju. 

To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski, czy wywiady. 

Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni. 

Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los. 

Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy – nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało “kopa” do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami!

Chcielibyśmy podziękować również wytwórni Iglo Records, która jest z nami od powstania duetu i wspierała nasze nawet najbardziej szalone pomysły. Naszemu managerowi, dzięki któremu mogliśmy od samego początku zająć się tym co dla nas najważniejsze – muzyką, a on pomagał nam osiągać kolejne cele. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przez te lata pojawiły się na naszej drodze i stały się częścią naszego teamu oraz wszystkim tym, z którymi przez ten czas współpracowaliśmy. Wreszcie wielkie podziękowania składamy również naszym najbliższym, którzy wykazali się wielką wyrozumiałością dla naszej pracy i zawsze byli dla nas podporą. 

Tym samym trasa Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance to nasza ostatnia wspólna trasa koncertowa, na którą serdecznie zapraszamy! Nasz trzeci album “Satellite” zamyka naszą dyskografię i ostatecznie będzie on dostępny tuż przed trasą – od 27.08.Pożegnaj się z Bass Astral x Igo w najlepszy możliwy sposób i wybierz się na jeden z koncertów w ramach pożegnalnej trasy:

Bilety na trasę “Last Dance” Bass Astral x Igo


[Jeśli posiadasz bilet na koncert z poprzedniej trasy, jedyne co musisz zrobić to wymienić bilet na nowy. Instrukcję jak to zrobić, znajdziesz tutaj]

Pełna lista koncertów: 

3. września / Kraków / Centrum Sportu Parkowa 

4. września / Katowice / MCK 

5. września / Wrocław / Plac przed Impartem 

10. września / Gdańsk / Plac Zebrań Ludowych 

11. wrzesnia / Poznań / Park Starego Browaru 

18. września / Lublin / Plener Lublin 

19. września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego / SOLD OUT 

20. września / Warszawa / Błonia Stadionu Narodowego

22. września / Łódz / Wytwórnia 

Sprawdź też
Billie Eilish

23. września / Łódź / Wytwórnia / SOLD OUT 

3. października / Bydgoszcz / Łuczniczka

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone