Czytasz
Spokojnie bracie, Gruby Mielzky wydał nowy singiel z Persem

Spokojnie bracie, Gruby Mielzky wydał nowy singiel z Persem

Gruby Mielzky

Gruby Mielzky i Pers zaczęli właśnie rollout swojego wspólnego albumu, który zapowiadali już od dawna. Na streamingi wleciał pierwszy singiel o wdzięcznym tytule Spokojnie bracie.

Gruby Mielzky od paru lat pokazuje nam swoje nowe oblicze. Jeszcze mniej niż dekadę temu artysta był znany z mocno staroszkolnego podejścia do rapu. Często krytykował on młodszych artystów hip-hopowych, a jego twórczość opierała się na pielęgnowaniu trueschoolowych wartości. Potem, jak sam podkreśla, Mielzky bardzo dojrzał i diametralnie zmienił swoje podejście do muzyki. Dowodem może być na przykład jego udział w projekcie club2020 i kooperacje z takimi artystami jak Young Leosia czy Otsochodzi, którego kiedyś otwarcie krytykował za, na przykład, eksperymenty z autotunem.

Za produkcję singla odpowiada sam Pers. Co ciekawe, realizacją wokali zajął się Astek, jeden z Dwóch Sławów. Jak widać panowie dalej ściśle ze sobą współpracują. Nadchodzący album Mielzkiego i Persa będzie nosił tytuł Do Tańca i do Różańca. Pre-order jest już dostępny.

Czytajcie więcej o nowościach z polskiego rapu tutaj!

Gruby Mielzky feat. rozmaici raperzy

Od udziału w club2020 Gruby Mielzky bardzo otworzył się na projekty oparte na kooperacji. Już wiosną 2023 wraz z Dwoma Sławami i Persem wydał wspólny mixtape o tytule I jest to możliwe. Raperzy zagrali też trasę koncertową promującą projekt. To wówczas Mielzky zapowiedział nadchodzący projekt z samym Persem. Co ciekawe, plany na nagranie tej płyty są starsze nawet niż club2020. Obaj artyści po prostu zajmowali się dogrywaniem się do innych kawałków, stąd aż takie opóźnienie w realizacji albumu Mielzy x Pers. W końcu jednak, jak widać, udało się dokończyć płytę.

Sprawdź też
Beyonce Dolly Parton Cowboy Carter

Co z solowym Mielonem?

Wielu słuchaczy wyczekuje przede wszystkim kolejnego solowego albumu autorstwa Mielzkiego. Ostatnia jego płyta, Do wesela się zagoi, miała premierę wiosną 2021 roku. Rapowe community jest zgodne – był to bardzo solidny i różnorodny materiał. Gościnnie pojawiły się tam takie postacie jak Sarius, Miły ATZ czy właśnie Pers. Jednak to właśnie sam Mielzky był tam główną postacią, której szczerość i autentyczność narzuciła wysoką jakość wszystkim utworom. Niedziwne więc, że fani oczekują kolejnego albumu tego typu. Projekt z Persem będzie trzecim już projektem kooperacyjnym Mielzkiego od wydania solówki. Raper często prowadzi streamy na twitchu, na których pytany o kolejne solo odpowiada enigmatycznie, nie dając żadnych konkretów.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone