Czytasz
Taylor Swift dołączyła do ekskluzywnego grona miliarderów

Taylor Swift dołączyła do ekskluzywnego grona miliarderów

Według magazynu Forbes na świecie jest dziś 2781 osób, które dysponuje majątkiem przekraczającym miliard dolarów. Jedną z nich stała się autorka przebojów Lover i Anti-Hero.

Historyczna trasa koncertowa, dwanaście nagród Grammy oraz liczby wyświetleń bijące wszelkie rekordy. To tylko część sukcesów, jakimi w ostatnich latach może pochwalić się Taylor Swift. Teraz doszło do nich kolejne osiągnięcie. Artystka właśnie znalazła się na prestiżowej liście miliarderów rokrocznie publikowanej przez magazyn Forbes

Lukratywne aktywności

Wejście do grona najbogatszych ludzi świata to jedno. Na uwagę zasługuje także fakt, że ulubienica tłumów zasiliła je jako pierwsza piosenkarka, która zbudowała swój majątek tylko za sprawą zysków pochodzących z tworzenia muzyki. Co prawda podpisała wiele lukratywnych kontraktów reklamowych (m.in. z Diet Coke, Capital One czy American Express), ale to niewielkie kwoty w porównaniu z monetyzacją samej twórczości. Te liczby robią wrażenie!

Czy to koniec Lizzo? Artystka opublikowała alarmujący wpis w mediach społecznościowych

Majątek zgromadzony przez Taylor Swift wynosi ok. 1,1 miliarda dolarów. Analitycy magazynu Forbes oszacowali, że supergwiazda zarobiła połowę z tych pieniędzy na tantiemach i występach w ramach trasy koncertowej. Kolejne 500 milionów dolarów trafiło na jej konto dzięki obszernemu katalogowi płyt. 20% tego zysku wygenerowały podobno same albumy Midnights i 1989 (Taylor’s Version).

Sprawdź też
Quebonafide klawisze

Dziani debiutanci

Autorka przebojów Anti-Hero i Shake It Off nie jest jedyną nową postacią w rankingu. Swój pierwszy miliard zgromadzili także m.in. Sam Altman, Andrea Pignataro i Todd Graves. Tego pierwszego możemy kojarzyć jako dyrektora generalnego OpenAI, które rewolucjonizuje świat technologii ChatemGPT. W najwyższych pozycjach na liście nie ma za to większych zmian. Jej szczyt okupują klan Bernarda Arnaulta, Elon Musk oraz Jeff Bezos. Nie brakuje także reprezentantów Polski. 398. miejsce zajmuje potentat w branży desek podłogowych i ceramiki sanitarnej, Michał Sołowow. Niewiele dalej uplasowali się Tomasz Biernacki (założyciel sieci sklepów Dino) oraz Jerzy Starak (członek rady nadzorczej Polpharmy).

Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI / fot. Steve Jennings / TechCrunch / materiały prasowe

Patrząc na najbliższe plany Taylor Swift, można śmiało stwierdzić, że artystka na dłużej zagości w rankingu Forbesa. W końcu Miss Americana ma przed sobą europejską część wspomnianej trasy The Eras Tour, w ramach której latem odwiedzi Polskę. Ponadto szykuje się również na premierę nowej płyty The Tortured Poets Department, którą oficjalnie zapowiedziała podczas tegorocznych nagród Grammy. Czyjś portfel chyba jest pod dobrą opieką.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone